Samsung, jedna z najväčších technologických spoločností na svete, chystá veľkolepé predstavenie svojej najnovšej série smartfónov s označením Galaxy S24, ktorá bude azda najhorúcejším konkurentom pre súčasný iPhone 15. Dnes oficiálne potvrdila dátum nadchádzajúcej prezentácie.

Samsung si na túto udalosť vybral 17. január 2024, pričom odhalenie všetkých noviniek sa uskutoční v aréne SAP Centre v San Jose. Firma samozrejme sprístupní pre fanúšikov z celého sveta aj oficiálny živý prenos, aby si túto udalosť mohol pozrieť úplne každý. Zaujímavá bude určite aj pre fanúšika spoločnosti Apple.

Oficiálna pozvánka je do veľkej miery zameraná na smartfóny, čo naznačuje, že produkty, ako inteligentné hodinky Samsung Galaxy Watch 7 alebo slúchadlá Galaxy Buds 3 nebudú predstavené vo vyššie spomínanom dátume.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Podľa portálu Androidpolice si na ne používatelia budú musieť počkať až do druhej polovice roka 2024.

Samsung sa zameria na umelú inteligenciu 

Dôležité je však spomenúť, že hlavným lákadlom podujatia bude predstavenie novej platformy Galaxy AI, založenej na jazykovom modeli Gauss, ktorý Samsung predstavil ešte koncom minulého roka.

Zariadenia by mali vďaka nej priniesť rôzne zaujímavé funkcie, pričom sa napríklad spomína živý preklad počas telefonátov, alebo generovanie obrázkov. Výrobca chce týmto spôsobom predbehnúť svoju konkurenciu.

Samsung ku tejto príležitosti vydal aj samostatný teaser s názvom „Galaxy AI is coming„, čím vlastne potvrdil, na čo sa môžeme 17. januára 2024 tešiť.

Samsung Galaxy S24 príde v troch modeloch 

Ako to už býva zvykom, Samsung Galaxy S24 bude uvedený na trh v troch samostatných modeloch. Najlacnejším z ponuky bude Samsung Galaxy S24 a zákazníci si budú môcť priplatiť za lepší Galaxy S24+, alebo vlajkovú loď Samsung Galaxy S24 Ultra.

Minimálne vo vlajkovej lodi by sme mali vidieť procesor Snapdragon 8 Gen 3 od spoločnosti Qualcomm, ktorý umožní plné využitie funkcií s umelou inteligenciou. Predpokladá sa však, že dostupnejšie modely budú na európskom trhu dodávané s menej preferovaným procesorom Exynoss 2400.

Okrem jemne prepracovaného dizajnu by mal mať Samsung Galaxy S24 Ultra aj titánovú konštrukciu, vďaka ktorej bude odolnejší a možno aj o málo ľahší.

Samsung samozrejme zapracuje aj na displeji, zadných kamerových technológiách či ďalších komponentoch, aby predbehol svojho najväčšieho rivala z Cupertina.

Prečítajte si tiež  Galaxy S7 alebo iPhone 6S?

Dokonca sa včera začalo hovoriť o tom, že vlajkový model bude schopný natáčať 4K video pri 120 FPS. Dnes je „priemyselný štandard“ 4K video pri 60 FPS. Nechajme sa teda prekvapiť, čo nám to napokon juhokórejský gigant ukáže.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -