Pomaly, ale isto sa schyľuje ku predstaveniu najväčšieho konkurenta pre iPhone 15 Pro Max, ktorý bude pochádzať od spoločnosti Samsung. Podľa aktuálne najnovších informácií by mohol model Galaxy S24 Ultra priniesť zásadné inovácie v oblasti videozáznamov. Informoval o tom portál TechRadar s odvolaním sa na leakera Ice Universe.

Pokiaľ sa pýtate, v čom môže Samsung predbehnúť Apple, tak jedna podstatná vec by sa tu určite našla. iPhone už celé roky podporuje možnosť nahrávať video do rozlíšenia 4K pri 60 snímkoch za sekundu. Je to taký „priemyselný“ štandard, ktorý sa dlhšiu dobu nemenil. Samsung by však mal do Galaxy S24 Ultra vložiť podporu pre nahrávanie videa do 4K pri 120 snímkoch za sekundu, čím by zásadne predbehol iPhone 15 Pro Max a aj Google Pixel 8 Pro.

Spomínané zdroje síce uvádzajú, že táto funkcia je stále v testovacej fáze, no akonáhle bude do zariadenia implementovaná, bude mať možnosť posunúť štandardy v oblasti mobilného videa na novú úroveň.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Podľa únikov by mal mať nový Samsung Galaxy S24 Ultra prepracovaný snímač zadného fotoaparátu so stále extrémne vysokým rozlíšením až na úrovni 200 Mpx.

Len pre porovnanie, iPhone 15 Pro Max má maximálne 48 Mpx. Na druhej strane sa však sami seba spýtajte, kedy ste potrebovali vyššie rozlíšenie, ako 12 Mpx, alebo 24 mpx. Odpoveď bude, že zrejme nikdy (samozrejme česť výnimkám).

Nový snímač vo vlajkovej lodi z Južnej Kórei by mal byť schopný rýchlejšie spracovať obraz. Zariadenie bude vďaka tomu ešte viac používateľsky prívetivé.

Samsung Galaxy S24 Ultra je za dverami 

Zaujímavé je tiež to, komu bude vďačiť Samsung za možnosť pridať 4K video pri 120 fps do svojej novej vlajkovej lode. Podľa všetkého by to mala byť spoločnosť Qualcomm, ktorá mu dodá dostatočne výkonný procesor na to, aby to zvládol lusknutím prsta. Konkrétne má ísť o Snapdragon 8 Gen 3, ktorým bude zrejme vybavený iba tento model. Lacnejšie verzie sa majú spoliehať na Exynos.

Taktiež, ale bude potrebné myslieť na to, že 4K video pri 120 snímkoch za sekundu bude podstatne náročnejšie na kapacitu úložiska. Pokiaľ teda používatelia budú natáčať v tomto formáte, mali by zvážiť zariadenie s väčšou základnou pamäťou.

Prečítajte si tiež  Apple Drone koncept

Okrem toho, že Samsung predstaví vlajkovú loď Galaxy S24 Ultra, svetu popri nej ukáže aj dostupnejšie a menšie modely Galaxy S24 a Galaxy S24+.

Vo všetkých troch prípadoch by malo ku premiére dôjsť už 17. januára 2024, avšak oficiálne to zatiaľ nikto nepotvrdil, takže si musíme počkať.

Okrem špičkovej kamery budú mať tieto smartfóny aj celú radu funkcií, ktoré budú založené na umelej inteligencii Gauss. Tú spoločnosť Samsung predstavila len pred pár týždňami.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 950 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -