Spoločnosť Apple pri predstavovaní iOS 17 na WWDC 2023 oznámila viaceré užitočné vylepšenia, ktoré nám zjednodušia a spríjemnia každodenný život. Nie každá inovácia však dostala na evente priestor a preto sa o drobných upgradoch systému dozvedáme až s určitým časovým odstupom.

Skvelou správou každopádne je, že iOS 17 dostal aj prepracovanú aplikáciu Poznámky, ktorá prináša jednu dôležitú zmenu. Tá tu doposiaľ chýbala ako soľ a preto sme presvedčení, že ju budú mnohí používatelia milovať.

Apple konkrétne sprístupnilo možnosť prepojenia súvisiacich poznámok pomocou linku. Niekoľkými kliknutiami, sa budete vedieť pohybovať z jednej poznámky ku druhej podobne, ako keď klikáte na internetové odkazy na svojej obľúbenej stránke.

Odkazy v poznámkach fungujú jednoducho 

iOS 17 poznámky
Zdroj: Macrumors

Všetko, čo preto musíte urobiť je dlho podržať palec na jednom mieste v rámci poznámky a následne kliknúť na tlačidlo Add Link (Pridať Prepojenie). Následne môžete vytvoriť odkaz na inú poznámku priamo v texte, ktorú si vyhľadáte. Ľahko si tu vytvoríte pre úplne nový názov, no môžete ostať aj pri tom pôvodnom.

Aby toho nebolo málo, Apple pridalo do Poznámok aj ďalší, ešte rýchlejší spôsob pridávania odkazov. Zadaním týchto dvoch symbolov „>>“ vyvoláte zoznam, ktorý vám zobrazí šesť naposledy upravovaných poznámok. Ak jednu z nich budete chcieť pridať do novej poznámky, stačí na ňu kliknúť. O zvyšok sa postará iOS 17.

Je tiež dôležité zdôrazniť, že s rovnakou funkciou prišli aj operačné systém iPadOS 17 či macOS 14 Sonoma. Vďaka tomuto systému si bude môcť používateľ lepšie usporiadať myšlienky a objavovať nové súvislosti medzi svojimi nápadmi.


Aj tento článok sme vytvorili vďaka nášmu novému e-shopu Loopi.sk, kde si môžete zakúpiť kvalitné príslušenstvo pre svoj iPhone, Apple Watch, Mac alebo ďalšie zariadenia. Využite aj drobnú zľavu pri platbe cez Apple Pay. 

Loopi Eco Case
Reklama

Operačný systém iOS 17 príde medzi všetkých používateľov až v septembri 2023 a verejné vývojárske beta verzie by mali byť dostupné v o mesiac. Niektorí bežní používatelia však mali šťastie a iOS 17 si nainštalovali už teraz v rámci prvej vývojárskej beta verzie.

Dajte nám vedieť do komentára, čo hovoríte na túto šikovnú novinku vy.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz

Prečítajte si tiež  Ľudia opäť povolujú aplikáciám, aby ich sledovali. Dokázal to výskum
Môže ťa zaujímať
- Reklama -