Spoločnosť Apple nám už o niekoľko mesiacov predstaví úplne nový iPhone 16, ktorý by mal byť opäť tým najlepším iPhonom súčasnosti. Zariadenie sa predstaví v štyroch samostatných verziách a ponúkne vylepšenia v oblasti dizajnu, výkonu, fotoaparátov a tiež výdrže batérie. Veľa ľudí v tejto chvíli vyčkáva a rozmýšľa nad tým, či sa im toto zariadenie oplatí kúpiť. Aby sme vám to zjednodušili, pripravili sme si pre vás tento článok.

Začnime krátkym zhrnutím toho, čo nám iPhone 16 prinesie. Ak si vyberiete základný model alebo jeho verziu Plus, tešiť sa môžete na 6,1″ a 6,7″ displej s prakticky rovnakým dizajnom, ktorý sa bude líšiť len v oblasti zadného kamerového modulu – šošovky budú umiestnené priamo pod sebou. Okrem toho telefón dostane mierne vylepšené fotoaparáty, modernejší procesor A18 vyrábaný 3 nm procesom či tlačidlo Capture Button.

iPhone 16 Pro / 16 Pro Max bude naopak vyzerať skoro rovnako, ako predchodca, avšak zmenia sa rozmery. 6,1″ displej vystrieda 6,3″ uhlopriečka a 6,7″ displej zas 6,9″ uhlopriečka. Zariadenie dostane absolútne špičkové fotoaparáty, pričom v hre je aj nový snímač od Sony, lepší optický zoom či 48 Mpx ultraširokouhlý objektív. iPhone 16 Pro dostane opäť 3 nm čip A18 Pro, ktorý ponúkne obrovský výkon a bude pripravený na prácu s umelou inteligenciou.

Oplatí sa na iPhone 16 / 16 Pro čakať? 

iPhone 16
Zdroj: X / @shailesh__h

Vyššie položená otázka súvisí najmä s tým, čo od týchto smartfónov očakávate a pri rozhodovaní to bude kľúčové. Pokiaľ patríte medzi technologických nadšencov, ktorí milujú ten najnovší a najmodernejší hardvér, tak tu snáď ani nie je o čom.

Na druhej strane je však obrovské množstvo ľudí (podľa nás väčšina), ktorí pri kúpe iPhonu očakávajú, že dostanú solídny výkon, kvalitné fotografie, plynulý operačný systém a samozrejme prémiové spracovanie spolu s kvalitnými materiálmi. No a presne za týmto účelom im postačí aj tohtoročná séria, ktorá bude len tak mimochodom ešte zhruba štyri mesiace aktuálna.

Navyše, iPhone 16 bude stáť v čase uvedenia na trh minimálne 949 € a pravdepodobne ešte viac. Za taký iPhone 16 Pro potom zaplatíte minimálne 1 199 € a za iPhone 16 Pro Max 1 449 €. A to sme ešte nespomenuli, že zariadenia v porovnaní s tohtoročnou sériou vzhľadom na infláciu a ďalšie okolností môžu nepríjemne zdražieť.

Na druhej strane tu potom máme iPhone 15, ktorý po kliknutí na tento odkaz kúpite za 704 €, iPhone 15 Pro, ktorý sa po niekoľkých mesiacoch v predaji dá zohnať už za 939 €, ale aj iPhone 15 Pro Max, ktorého cena štartuje niekde na úrovni 1 111 €. Ako môžete vidieť, ide o stovky eur nižšie sumy.

Prečítajte si tiež  Muž vyhodil Samsung Galaxy Fold, iPhone 11 Pro Max a Nokiu 3310 z 20. poschodia. Ako to dopadlo?
Zdroj: YouTube / TechDaily (snímka obrazovky + úprava redakcie)

Hoci iPhone 15 bude v čase predstavenia iPhonu 16 už o niečo starší, ešte stále pôjde o špičkový hardvér, ktorý má všetko, čo od neho bežný zákazník v dnešnej náročnej dobe vyžaduje.

A presne takto ku tomu treba pristupovať. Z nášho pohľadu sa pre výhodnú cenu a dobrú výbavu aktuálnej série neoplatí čakať na iPhone 16. Opäť to, ale záleží len na vás a na vašich očakávaniach.

Bežný spotrebiteľ rozmýšľa ináč, ako nadšenec. Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -