Keď sa minulý rok objavilo ochorenie COVID-19, ktoré sa začalo okamžite šíriť po celom svete, hodnota spoločnosti Apple klesla pod jeden bilión dolárov a nikto netušil, či nákupná sila používateľov bude dostatočne silná na to, aby si mohli kupovať drahšie produkty.

Netrvalo ale dlho a ukázalo sa, že táto technologická spoločnosť a všetci investori nakupujúci počas prepadu akcií vo finále rozprávkovo zarobili. Ľudia pracujúci z domu potrebovali kvalitný a spoľahlivý hardvér, ktorý im umožní komunikovať a riešiť problémy aj na diaľku.

- Reklama -

MacBook a iPad boli pre túto činnosť ako stvorené a v súčasnosti sa im fantasticky darí. Okrem pandémie k tomu prispelo aj minuloročné predstavenie ARM procesora M1 (Apple Sillicon), ktorý zaujal nie len laickú ale aj profesionálnu verejnosť.

Úspešná šnúra predajov sa tiahne od prvej polovice roka 2020 až do tretieho štvrťroku 2021. Počas mesiacov apríl, máj a jún firma dokázala dosiahnuť tržby pri predaji Macu až na úrovni 8,8 miliardy dolárov, čo je v medziročnom porovnaní o 2,3 miliardy dolárov viac.

Darí sa aj iPadu 

Technologický gigant si síce pohoršil v porovnaní s Q1 2021 (január, február a marec), kedy dosiahol tržby až 9,1 miliardy dolárov, avšak v danom prípade išlo o mesiace, kedy bol MacBook Pro a MacBook Air s procesorom M1 ešte relatívne čerstvý.

Zabudnúť nemôžeme ani na tablety iPad, ktorých Apple vyrába stále viac a viac. Tržby sa pohybovali na úrovni 7,4 miliardy dolárov, pričom počas Q2 2020 to bolo zhruba 6,6 miliardy dolárov.

Správa o príjmoch zahŕňa aj iMac 24″ a iPad Pro s procesorom M1, ktoré boli uvedené ešte v apríli na prvej tohtoročnej Keynote. Máte ich už doma?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -