V nadväznosti na trend nadšencov, ktorí úspešne vymenili Lightning port na iPhone za USB-C, pridal inžinier robotiky Ken Pillonel funkčný Lightning port do telefónu Samsung Galaxy A51. Ide o kombináciu, ktorú by pravdepodobne nikto z vás nečakal.

Pokiaľ vám niečo hovorí meno Pillonel, tak je to preto, lebo sa už v minulosti preslávil, keď ako vôbec prvý prepracoval iPhonu X s Lighntingom na USB-C. Toto zariadenie následne putovalo do aukcie, kde sa predalo za viac ako 86 000 dolárov.

Jeho najnovší projekt sa snažil dosiahnuť opačný postup a pridať Lightning port do telefónu Galaxy A51, ktorý je štandardne vybavený USB-C portom. Vďaka úspešnému výsledku sa teraz dokáže nielen nabíjať, ale takisto aj prenášať súbory.

Pillonel pre Engadget uviedol, že išlo o „komplexnú úpravu, ktorá si vyžadovala netradičné myslenie“.

Nebolo to ľahké 

„Káble Lightning, ktoré predáva spoločnosť Apple, nie sú „hlúpe“. Nabíjajú iba Apple zariadenia. Bolo teda potrebné nájsť spôsob, ako oklamať kábel, aby si myslel, že je pripojený k produktu od tohto technologického giganta. Celá vec sa navyše musí zmestiť do telefónu, čo je samo osebe ďalšia výzva.“ uviedol mladý študent robotiky. 

Pillonel priznal, že „kvalita hotového výrobku sa ani zďaleka nepribližuje kvalite iPhonu“, ale neočakáva, že niekto so zdravým rozumom“ bude chcieť toto urobiť so svojím Android zariadením.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

„Bolo to pre zábavu, chcel som len zistiť, či to dokážem,“ vysvetlil a dodal, že takéto projekty slúžia ako skvelý príklad toho, čo sa dá so zariadeniami dosiahnuť aj bez pomoci spoločností, ktoré ich pôvodne vyrobili.

Pillonel plánuje čoskoro na svojom YouTube kanáli zverejniť rozsiahle video o konverzii Galaxy A51 z USB-C na Lightning. Zatiaľ nám ale musí stačiť iba táto krátka ukážka.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.