Aj keď ešte nevyšiel ani iPhone 14, už dnes sa objavujú správy o jeho nástupcovi. Konkrétne portál PhoneArena píše, že iPhone 15 v drahších verziách „Pro“,  dostane veľký upgrade fotoaparátu v podobe úplne nového periskopového objektívu s vysokým zoomom.

Táto správa pochádza od spoločnosti Haitong Intl Tech Research a analytika Jeffa Pu (prostredníctvom 9to5Mac). Dozvedáme sa v nej, že spoločnosť Lante Optics, jedna z firiem, o ktorej sa hovorí, že bude Applu dodávať objektív so zoomom, pokračuje v zvyšovaní svojej kapacity na výrobu hranolov potrebných na výrobu tohto objektívu.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

Ešte začiatkom roka sa objavili správy, že Apple a Lante Optics majú uzavrieť dohodu niekedy v máji 2022. Teraz to vyzerá tak, že zmluvy sú už podpísané. Spoločnosť Lante by vďaka tomu mohla dostať objednávky až na 100 miliónov kusov svojho kľúčového komponentu, ktorý by Apple následne použilo v iPhone.

Povráva sa, že pôjde o objektív s 5-násobným priblížením

iPhone 13 a 10x optický zoom

Analytik Jeff Pu pôvodne predpovedal, že Apple má v iPhone 15 Pro Max priniesť objektív s 10-násobným periskopovým priblížením, ale neskôr zmenil svoje očakávania s tým, že pôjde o objektív s 5-násobným priblížením. S týmto tvrdením súhlasí aj ďalší známy znalec analytik Ming Chi Kuo.

Prečítajte si tiež  Komentár: Apple odštartovalo s AirTagom ďalší multimiliardový biznis

Jeff Pu na záver svoje poznámky pre investorov dopĺňa, že zatiaľ nie je jasné, či periskop uvidíme len v drahšom iPhone 15 Pro Max, alebo sa technológia ukáže aj v menšom a lacnejšom iPhone 15 Pro Max. Pre štandardné verzie iPhone 15 a iPhone 15 Max sa ale určite nič takéto nechystá.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -