Aj keď sa toto zariadenie môže javiť z pohľadu technológie ako relatívne málo zaujímavé, v skutočnosti tvorí obrovské množstvo predajov. Dôvodom je najmä jeho cena, ktorá štartuje už na hranici 370 €.

Základný iPad je už dlhé roky obľúbený najmä medzi menej náročnými používateľmi. Do tejto skupiny radíme aj študentov alebo dôchodcov. Zariadenie má k dispozícii kvalitnú širokouhlú Face Time kameru na konferenčné hovory, vďaka ktorej budete vždy v centre diania (technológia Center Stage).

Výborný procesor, ktorý nezahanbí ani v roku 2021

Aby toho nebolo málo, zariadenie v roku 2021 dostalo aj výkonnejší procesor označený ako A13 Bionic. Spolu so 4-jadrovým GPU a 3 GB operačnou pamäťou RAM ponúka solídny výkon, ktorý zužitkujete pri práci ale tiež pri hraní hier.

Hoci má tento čip už dva roky (jeho premiéra prebehla v iPhone 11), vôbec to neznamená, že by si zaslúžil odstrčiť na druhú koľaj.

Prečítajte si tiež  Je iPhone 11 ešte rozumnou voľbou? Tu je naša odpoveď 

Nakoľko už v čase predstavenia ponúkal mimoriadny výkon a ten prekonal až čip A14 Bionic v roku 2020, bez problémov vám bude slúžiť niekoľko dlhých rokov.

Pozrite si video od Petra Máru a napíšte nám do komentára, čo si myslíte o tomto tablete vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.