Apple sa pri práci na operačnom systéme iOS 16 zameralo na každý jeden aspekt, s ktorým sa stretávajú používatelia. Je preto logické, že sa vývojári venovali aj pohodlnejšej práci s klávesnicou. Ako to funguje?

Po novom si bude môcť používateľ aktivovať vibrácie na každé klepnutie, ktoré vykoná vrámci natívnej klávesnice. Vďaka tomu bude mať „fyzickú“ spätnú väzbu. Ak zvyknete na iPhone písať dlhšie texty a možno si pamätáte časy klasických tlačítkových smartfónov (napríklad BlackBerry), toto môže byť veľmi zaujímavé vylepšenie, ktoré vám ich čiastočne prinavráti späť.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Samotná spoločnosť Apple uvádza, že vibrácie majú pre používateľov predstavovať akési „potvrdenie“ o tom, že naozaj píšu, respektíve naozaj stlačili konkrétny znak alebo tlačidlo.

Dôležité je spomenúť, že táto nová funkcia je súčasťou širšieho zoznamu zmien prichádzajúcich do klávesnice v iOS 16. Patrí sem napríklad aj podpora 19 nových jazykov vo vyhľadávaní Emoji či vylepšenie pre čínsky trh. Je to teda možno drobnosť, no práve z takýchto drobností je zostavený nový operačný systém. A ten ako celok pôsobí mimoriadne vydareným dojmom.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -