Ak si potrpíte na špičkovom a kvalitnom displeji, máme pre vás dobrú správu. Spoločnosť Apple už v tomto roku prinesie technológiu ProMotion do iPhonu 13, avšak nie pre každý model. Tešiť sa z nej budú iba drahšie prevedenia Pro.

iPhone 13 Pro Max

Ak ste sa tešili na 120 Hz obnovovaciu frekvenciu, no nemáte záujem o relatívne drahú vlajkovú loď, pravdepodobne budete musieť ešte chvíľu počkať. Úniky zo zahraničia tvrdia, že technológia bude dostupná pre každý iPhone až v roku 2022.

Dôvodom bude samozrejme technologické oddelenie drahších a lacnejších verzií. Problémy však môžu spôsobovať aj dodávatelia a ich obmedzené výrobné kapacity. Spoločnosť Apple má aktuálne zazmluvnené dve firmy, ktoré sa majú starať o produkciu displejov pre tohtoročný iPhone.

Samsung by mal dodávať jednotky pre vrcholový iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max, ktorých výroba už medzičasom začala (konkrétne v máji). Na druhej strane je LG, ktoré dostalo za úlohu vyprodukovať čo najviac LTPS displejov pre lacnejší iPhone 13 mini a iPhone 13. Tie však budú disponovať „len“ 60 Hz rovnako ako dnes.

Rok 2022 a iPhone 14 všetko zmení 

Hovorí sa, že Apple v roku 2022 chystá ďalšiu zaujímavú zmenu, týkajúcu sa smartfónov. Z ponuky navždy vypadne 5,4″ verzia mini a zákazník si bude môcť vybrať z dvoch 6,1″ a dvoch 6,7″ modelov. V praxi sa tak môžeme dočkať 6,7″ iPhonu 14 Max za 950 €, čo znie ako výhodná ponuka.

iPhone 14 Max

Portál The Elec ale dopĺňa, že každý z týcho smartfónov bude už automaticky disponovať 120 Hz obnovovacou frekvenciu. Či už si teda kúpite základný alebo vrcholový model, zobrazenie bude vždy špičkové.

Ak sa Apple bude snažiť o vytvorenie rozdielov, tak sa nebudú týkať displeja, prípadne sa ho dotknú iba minimálne. Môže sa napríklad stať, že dostupnejšia verzia nebude disponovať technológiou Always-on, zatiaľ čo drahšia verzia áno. Nechajme sa prekvapiť.

Napíšte nám do komentára, aký máte názor na vyššiu obnovovaciu frekvenciu vy. Dáva vám 120 Hz na relatívne malom displeji smartfónu zmysel alebo nie? Tešíme sa na všetky vaše reakcie.

Prečítajte si tiež  Video: Apple Watch môžete ovládať pod vodou bez jediného dotyku. Pomôže vám tento trik, o ktorom ste netušili
Môže ťa zaujímať
- Reklama -