Svetoznámeho leakera Marka Gurmana (presnosť 88,8 %) z agentúry Bloomberg vám na našej stránke zrejme nemusíme predstavovať. Už niekoľko rokov ho považujeme za veľmi spoľahlivý zdroj informácií, pričom fanúšikov Apple nesklamal ani v súvislosti s iPhonom 13.

Prakticky od konca minulého roka prináša svoje predpovede, v ktorých nás oboznamuje s pripravovanými novinkami. Gurman má svoje dobre informované zdroje jednak v Apple a taktiež v dodávateľských reťazcoch tejto spoločnosti. Aj preto je jeho presnosť taká vysoká a každé slovo má váhu. Pred pár dňami sa vyjadril na adresu výrezu Face ID v iPhone 13. Potvrdil, že sa konečne zmenší.

Technologický gigant tak po štyroch rokoch od uvedenia pôvodného systému Face ID (v iPhone X) prepracuje jeho rozmery, za čo sa môže poďakovať modernejším technologickým postupom ale aj materiálom.

Ako Apple zmenší notch pri zachovaní rovnakých, či ešte lepších vlastností? 

Takto má vyzerať iPhone 13 Pro s menším výrezom vo vrchnej časti displeja
Zdroj: Macrumors

Firma má namiesto niektorých sklenených komponentov využiť plast, ktorý bude lacnejší a jednoduchší na výrobu, no zaistí totožné vlastnosti. Plast zároveň pri vývoji dovolil inžinierom, aby zmenšili a zlúčili niektoré senzory.

Prečítajte si tiež  Potvrdené: iPhone 13 dostane skutočne technológiu, na ktorú sa všetci tešíme!

Najviac viditeľnou zmenou tak prejde umiestnenie slúchadla (reproduktoru), ktoré sa priblíži ku vrchnému okraju displeja a malo by byť súčasťou hliníkového/kovového šasi zariadenia.

Predná kamera bude naďalej situovaná na ľavej strane a priestor, ktorý tu vznikne navyše pokryje displej. Hoci nepôjde o žiadnu drastickú zmenu, spoločnosť Apple si od tohto kroku sľubuje, že notch zredukuje asi o 20-30 %. To ocenia zákazníci, ktorým sa tento dizajnový prvok nepáči.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom celom myslíte vy!

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -