Spoločnosť Apple vydala opravnú aktualizáciu iOS 14.7.1 pre širokú verejnosť zhruba pred troma týždňami.

Okrem podpory MagSafe Battery Packu sa postarala aj o opravu chyby, ktorá spôsobovala nefunkčnosť niektorých Wi-Fi sietí. Ako sa však ukazuje, samotný update má tri zásadné problémy.

Mnoho používateľov sa začína sťažovať, že ich iPhone častokrát stráca signál a kolónka operátora je označená ako „žiadna sieť“. Aby toho nebolo málo, veľa ľudí hlási aj nepríjemné prehrievanie či zhoršenú výdrž batérie na jedno nabitie.

Na internetových fórach spoločnosti Apple sa vo chvíli straty signálu odporúča zapnutie/vypnutie režimu lietadlo. To však býva neúčinné a čo je ešte horšie, v niektorých prípadoch nepomohlo ani vybratie SIM karty, reštart zariadenia či dokonca obnovenie nastavení siete. Problém je to teda veľký, nakoľko bežným ľuďom komplikuje život.

Zhoršená výdrž a prehrievanie 

Veľa ľudí sa navyše sťažuje na zhoršenú výdrž batérie. Telefón skrátka nevydrží toľko, čo pri iOS 14.7 a taktiež sa pri používaní až nepríjemne prehrieva.

Človek pri tom nemusí spúšťať náročné aplikácie alebo vykonávať zložité procesy (napríklad renderovanie videa). Telo iPhonu je z ničoho nič horúce, čo je jednak nepríjemné a taktiež to z dlhodobého hľadiska poškodzuje akumulátor.

https://twitter.com/wellingtonb84/status/1423131786868142081?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1423131786868142081%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fsvetapple.sk%2Fwp-admin%2Fpost-new.php

Spoločnosť Apple by mala tieto chyby čím skôr opraviť, aby si zachovala povesť spoľahlivého výrobcu smartfónov. Očakávame, že to urobí s príchodom aktualizácie iOS 14.7.2 alebo rovno iOS 14.8.

Prečítajte si tiež  iPhone 13 makety: Pozrite sa ako bude vyzerať v porovnaní s iPhonom 12!

Dajte nám vedieť do komentára, aké máte skúsenosti s iOS 14.7.1 vy. Spôsobuje vám problémy alebo je všetko tak ako predtým? Tešíme sa na všetky vaše reakcie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -