Už niekoľkokrát sme ťa informovali o tom, že spoločnosť Apple plánuje predstaviť nový iPhone 15 s USB-C portom, pričom táto novinka prichádza v priamej náväznosti na rozhodnutie Európskej únie.

V novom zákone sa píše, že od jesene 2024 musia mať všetky elektronické zariadenia jednotný nabíjací / dátový konektor, čo sa dotkne najmä technologického giganta z Cupertina.

- Reklama -

Firma sa bude musieť vzdať obľúbeného Lightnigu, ktorý pochádza ešte z roku 2012 a v súčasnosti nad ním drží stopercentnú kontrolu.

Určite ťa, ale napadlo, že Apple predáva aj niekoľko rokov staré iPhony, ktoré v čase predstavenia ešte konektorom USB-C vybavené neboli. Otázka teda znie, či s tým bude môcť pokračovať aj po spomínanom roku 2024.

EÚ tento problém vyrieši úplne jednoducho 

Európska únia a Lightning port
Zdroj: EÚ (úprava redakcie)

Na celú tému sa pozrel portál Soyacincau, podľa ktorého zistení by Apple s týmto nemalo mať žiaden veľký problém. Aj keď je pravda, že všetky ponúkané zariadenia s výnimkou inteligentných hodiniek budú musieť od jesene 2024 podporovať USB-C, pokiaľ boli smartfóny, tablety či slúchadlá predstavené predtým, ešte stále sa môžu spoliehať na Lightning.

Ak teda po boku iPhonu 16 zostane v predaji iPhone 15 (ktorý by už mal mať USB-C), alebo iPhone 14 a starší (platí najmä pre predajcov so skladovými zásobami), stále sa bude dať legálne ponúknuť zákazníkom.

Akékoľvek nové zariadenia predstavené po začatí platnosti nového zákona však bude musieť podporovať USB-C.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -