Už niekoľkokrát sme ťa informovali o tom, že spoločnosť Apple plánuje predstaviť nový iPhone 15 s USB-C portom, pričom táto novinka prichádza v priamej náväznosti na rozhodnutie Európskej únie.

V novom zákone sa píše, že od jesene 2024 musia mať všetky elektronické zariadenia jednotný nabíjací / dátový konektor, čo sa dotkne najmä technologického giganta z Cupertina.

Firma sa bude musieť vzdať obľúbeného Lightnigu, ktorý pochádza ešte z roku 2012 a v súčasnosti nad ním drží stopercentnú kontrolu.

Určite ťa, ale napadlo, že Apple predáva aj niekoľko rokov staré iPhony, ktoré v čase predstavenia ešte konektorom USB-C vybavené neboli. Otázka teda znie, či s tým bude môcť pokračovať aj po spomínanom roku 2024.

EÚ tento problém vyrieši úplne jednoducho 

Európska únia a Lightning port
Zdroj: EÚ (úprava redakcie)

Na celú tému sa pozrel portál Soyacincau, podľa ktorého zistení by Apple s týmto nemalo mať žiaden veľký problém. Aj keď je pravda, že všetky ponúkané zariadenia s výnimkou inteligentných hodiniek budú musieť od jesene 2024 podporovať USB-C, pokiaľ boli smartfóny, tablety či slúchadlá predstavené predtým, ešte stále sa môžu spoliehať na Lightning.

Ak teda po boku iPhonu 16 zostane v predaji iPhone 15 (ktorý by už mal mať USB-C), alebo iPhone 14 a starší (platí najmä pre predajcov so skladovými zásobami), stále sa bude dať legálne ponúknuť zákazníkom.

Akékoľvek nové zariadenia predstavené po začatí platnosti nového zákona však bude musieť podporovať USB-C.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Na iPhone sa zmení poloha loga Apple. Čo na to hovoríte?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here