Mobilný operačný systém iOS 15 si môžu používatelia inštalovať v podstate necelé dva týždne. Hoci sa pôvodne očakával veľký záujem o tento update, napokon je proces inštalácie v porovnaní s minulým rokom oveľa pomalší.

Pokiaľ sa zamyslíme nad tým, prečo je tomu tak, nájdeme dve odpovede. V prvom rade trpí iOS 15 niekoľkými nepríjemnými chybami, čo znamená, že sa ľudia prechodu z iOS 14 obávajú a tak vyčkávajú na ďalšie opravné aktualizácie, ktoré zabezpečia bezproblémovú funkčnosť.

Druhým dôvodom, ktorý vlastne súvisí s tým prvým môže byť potom to, že iOS 15 sám o sebe nepriniesol až tak veľa zmien a vylepšení, a tak je v porovnaní s predchodcom menej atraktívny. To by mohol vyriešiť nástupca, ktorý bude používateľom prezentovaný za približne 8 mesiacov.

Perfektný koncept iOS 16

Na youtube kanáli Concept Central sa teraz objavil zaujímavý koncept, ktorý sa už zaoberá budúcnosťou. Šikovný dizajnéri vytvorili návrh, v ktorom ukazujú niekoľko užitočných zmien. Tými by sa vo finále mohlo inšpirovať aj Apple, nakoľko vyzerajú celkom zaujímavo.

Prečítajte si tiež  Prečo sa Apple Watch nevolajú iWatch? Možno budete prekvapení

Určitou zmenou by mohli prejsť napríklad ikony apiek, ktoré Apple mierne pozmenilo už v iOS 14 a iOS 15 (samozrejme, týka sa to len niektorých z nich). Kompetentní by sa ale mohli vyhrať aj s interaktívnymi widgetmi či ďalšími možnosťami získavania informácii z uzamknutej plochy.

Nápadov je plno a veríme, že niektoré z nich by ste možno chceli používať vo svojom iPhone aj vy.

Pozrite si preto video a dajte nám vedieť do komentára, čo vás najviac zaujalo. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.