Technologický priemysel sa hýbe dopredu raketovým tempom. Kedysi sme mali k dispozícii iba jednoduché rovné displeje s hranatými rohmi a dnes dokážeme vyrobiť ohybné zobrazovacie jednotky, ktoré dokonca nahrádzajú aj rám zariadenia.

Podobný smartfón už v minulosti predstavilo napríklad Xiaomi. Dnes sa ale môžete pozrieť na zaujímavý koncept, ktorý vám ukáže, ako by to asi dopadlo v podaní spoločnosti Apple.

Hoci názov videa uvádza „iPhone 13“, ten v skutočnosti nebude o moc iný, než iPhone 12. Koncept by mal byť skôr víziou do ďalekej budúcnosti, ktorá možno čaká aj spoločnosť Apple. Tá už pred rokom získala na podobnú technológiu vlastnú patentovú prihlášku.

Bez fyzických tlačidiel a so skrytým Face ID 

Ako môžete vidieť sami, zariadenie na koncepte nedisponuje žiadnymi fyzickým tlačidlami. Tie nahrádza dotyk s haptickou odozvou. Po stranách (na miestach súčasného rámu) teda môžete vidieť animácie ale aj rýchle voľby pre vstup do apiek. Otázne však ostáva, či by nebol podobný dizajn nekomfortný na ovládanie.

Prečítajte si tiež  Apple pracuje na iPhone s displejom okolo celého tela!

Tvorcovia si tiež predstavujú iPhone budúcnosti s Face ID zabudovaným pod displejom. Apple práve na tomto intenzívne pracuje a prvý smartfón s uvedeným riešením môže byť dostupný už v roku 2023 alebo 2024.

Pozrite si celé video a napíšte nám do komentára, čo si o tejto vízii myslíte vy. Dáva to zmysel alebo je to len zaujímavý dizajnový kúsok, ktorý však nemôže mať v praktickom živote využitie? Tešíme sa na všetky vaše reakcie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -