Spoločnosť Apple sprístupnila verejnosti operačný systém iOS 15 len pred dvoma mesiacmi a hoci mala veľké očakávania, používatelia sa naň zatiaľ nehrnú. Ťažko povedať, čím je to spôsobené no dôvodom môže byť aj nedostatočná inovácia.

iOS 15 je predsa len dosť podobný ako iOS 14 predstavený v roku 2020 a tak ľudia nechcú riskovať inštaláciu jeho prvých aktualizácii, pretože sa obávajú, že im môže spomaliť zariadenie alebo zhoršiť výdrž batérie.

No a hoci sa vám môže zdať, že o jeho nástupcovi hovoríme príliš skoro skoro, v skutočnosti je to ten najlepší možný čas. Aj keď iOS 15 môžeme používať v podstate len krátko, jeho oficiálna premiéra prebehla ešte v júni 2021 na konferencii WWDC 2021.

Instagram BanneriOS 16 nie je až tak ďaleko! 

Môžeme teda s čistým svedomím napísať, že iOS 16 je v pokročilom štádiu vývoja a jeho premiéry sa dočkáme už za cca 7 mesiacov.

Prečítajte si tiež  Z Apple handričky sa stáva hit! Pozrite sa na koncept "Apple Polishing Cloth" v rôznych farbách

Ako však bude táto novinka vyzerať? V súčasnosti ešte nepoznáme žiadne bližšie detaily, takže niektoré zaujímavé nápady si môžeme predstaviť len za pomoci konceptu nižšie. Ten sa zameriava aj na technológie, ktoré by v roku 2022 mohol dostať iPhone 14 (Touch ID, Always-on displej atď).

Dôležité ale je, že výraznejším spôsobom mení používateľské prostredie. Pozrite si celé video s perfektnými animáciami a dajte nám vedieť do komentára ako sa vám tento koncept iOS 16 páči. Budeme radi za všetky vaše postrehy a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.