V systéme iOS 15 sú opravené dve závažné bezpečnostné chyby, ktoré mohli potenciálne sprístupniť súkromné informácie o identite používateľa a histórii vyhľadávania škodlivým aplikáciám tretích strán – uviedla spoločnosť Apple v poslednom dokumente podpory. Aj to je jeden z dôvodov, prečo aktualizovať svoje zariadenie na iOS 15.

Pri väčšine aktualizácií iOS, macOS, tvOS a watchOS spoločnosť Apple poskytuje zoznam bezpečnostných chýb opravených v tejto aktualizácii. Tie sa líšia či už rozšírením alebo svojou závažnosťou.

Spoločnosť Apple zverejňuje zoznam bezpečnostných opráv a nestále doň pridáva nové položky, keď sa ukončí vyšetrovanie konkrétnej bezpečnostnej chyby.

Prečítajte si tiež  Máte iOS 15.2.1? Výdrž batérie sa vám mohla zlepšiť ale aj zhoršiť. Tento test hovorí za všetko

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Prečo aktualizovať svoje zariadenie na iOS 15? Aby ste sa predsa chránili pred online nebezpečenstvom. 

Toto je 7 noviniek, ktoré priniesol iOS 15 v tretej beta verziíAktualizácie iOS 15 a iPadOS 15, ktoré boli vydané ešte v septembri 2021, zaviedli „dodatočné obmedzenia sandboxu pre aplikácie tretích strán“ a spoločnosť Apple poďakovala vývojárovi Stevovi Troughtonovi-Smithovi za pomoc pri hľadaní a odstraňovaní zraniteľnosti.

V systémoch iOS 15, iPadOS 15 a watchOS 8.0 bola okrem toho opravená aj bezpečnostná chyba, ktorá mohla aplikácii tretej strany umožniť obísť nastavenia ochrany súkromia. A ak si nemyslíte, že toto je dostatočný dôvod prečo aktualizovať zariadenie na iOS 15, uvedomte si, že online bezpečnosť je v dnešnej dobe alfa a omega.

Prečítajte si tiež  Apple sa snaží pretlačiť iOS 15. Nainštalovalo si ho takmer 75% používateľov

Práve na internete ste si vytvorili všetky svoje účty, profily či bankové heslá. Ak si ich nebudete dostatočne chrániť aspoň aktuálnym operačným systémom, automaticky sa vystavujete zvýšenému nebezpečenstvu.

Spoločnosť Apple neposkytla vo svojom vyjadrení žiadne ďalšie informácie a neuviedla ani to, či už niekto zneužil uvedené chyby. Snáď teda v tomto prípade nebol nikto ohrozený.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Na nich nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here