Ľudia sa ma často pýtajú ako dlhoročného používateľa iPhonu a iPadu, prečo vlastne tieto produkty stále kupujem a míňam na ne obrovské sumy peňazí. Odpoveď na túto otázku je ale žiaľ trošku nejasná, pretože to neviem ani ja sám. Je to niečo, čo ma priťahuje a nejde len o samotný dizajn a spracovanie. Možno to má veľa spoločného aj s tým, čo v telefóne nájdem, teda so systémom iOS. Mám ho veľmi rád a prezradím ti prečo!

O čo ide

Dopredu upozorňujem, že tento článok bude asi určený skôr pre “nepoužívateľov” iOS respektíve, pre používateľov Androidu. Som si ale istý, že každý, kto mal, má alebo skúšal iPhone, sa s mojim tvrdením aspoň čiastočne stotožní, nakoľko každý sme iný, no vo vnútri máme veľa spoločného. Poďme si to teda celé v stručnosti vysvetliť.

- Reklama -

Prečo mám rád iOS?

Osobne to budem brať možno z iného pohľadu, pretože som s iPhonom v ruke v podstate vyrastal, a tak som už dokonalo zvyknutý na všetky jeho funkcie, ktoré ponúka. Tak či onak, mal som veľa skúseností aj s konkurenciou od Google a skončilo to pre mňa uzavretou kapitolou o tom, že túto platformu proste odmietam používať. Prosím, neber to ako nejaký “hejt” alebo priamy útok. Pre mňa to bolo proste nesympatické, prostredie mi prišlo skoro vždy komplikované a nevedel som si na to zvyknúť, aj keď som takmer 5 mesiacov používal, vtedy nový, Samsung Galaxy S5.

Niekomu to možno vyhovuje, jasné, ale poväčšine asi nevyskúšal iPhone. Pre mňa je to asi niečo ako keď človek porovnáva ergonómiu osadenia ovládacích prvkov v interiéri niektorých áut. Zoberme si napríklad taký Opel Insignia, ktorý má celú palubnú dosku osadenú tlačidlami, v čom sa má človek veľký problém vyznať. Naopak také BMW radu 3 ponúka priam dokonalú ergonómiu, aj keď za daň omnoho vyššej ceny. To vlastne platí aj v tomto prípade. Mnohé lacnejšie Androidy proste nie sú tak jednoduché a používateľsky prívetivé ako iPhone.

Žiaľ, Androidy, ktoré sa problematicky ovládajú môžu byť aj omnoho drahšie. Na druhú stranu, tieto drahé zariadenia nie sú až také zlé, no iPhone je z môjho pohľadu lepší. Milujem jednoduchosť a to mi tento telefón dokonale ponúka. Je síce pravda, že už samotný iOS 10 je o čosi komplikovanejší systém, ale v zásade s ním problém nemám. Udržuje si rovnakú štruktúru už od roku 2007, kedy bol predstavený. Práve to sa mi na ňom páči. Aj keby človek cestoval v čase, vedel by ho ovládať a to je dôležité. Ľudia ho milujú pre jeho jednoduchosť, to je celé. Prečo ho miluješ ty?

Apple - svetapple.skVýsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt BMW 3ň interior

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here