O najlacnejšom smartfóne novej generácie z ponuky jablkovej spoločnosti sa vedú rozsiahle debaty. Najpravdepodobnejším scenárom ale je, že iPhone SE 4. generácie tak skoro predstavený nebude. Apple si dáva v prípade tohto modelu pekne načas.

Analytické odhady s ohľadom na dodávateľský reťazec spoločnosti Apple v Ázii poukazujú na fakt, že gigant z Cupertina predstaví nový iPhone SE najskôr v roku 2025. Hlavným dôvodom pre odklad má byť oneskorenie prác na 5G modeme z vlastnej produkcie, na ktorom spoločnosť stále pracuje.

Apple plánuje vlastný modem minimálne od roku 2018, pričom v roku 2019 získala väčšinu divízie modemov pre smartfóny spoločnosti Intel, aby tieto snahy posilnila.

Zatiaľ čo modem navrhnutý na mieru bude pravdepodobne vyrábať hlavný dodávateľský partner, spoločnosť TSMC, o finálnu fázu sa môže postarať jedna z dvojice firiem ASE Technology a Amkor Technology.

Tie mali súťažiť o objednávku na balenie modemových čipov. Obe spoločnosti majú skúsenosti s touto činnosťou pre modemy od spoločnosti Qualcomm. Aj preto znie únik veľmi reálne.

iPhone SE 4. generácie dorazí najskôr v roku 2025

Možno by ste si mohli myslieť, že takýto dôležitý krok, ako je zavedenie vlastného 5G modemu, by sa mal týkať jednej z prémiových verzií iPhonu s označením Pro, alebo Pro Max. Opak je ale pravdou.

Prvým zariadením, ktoré by malo byť vybavené vlastným modemom s podporou 5G, je práve spomínaný iPhone SE štvrtej generácie. Apple si na ňom vyskúša, či všetko funguje tak, ako má. Predsa pôjde o model, o ktorý bude oveľa menší záujem, no dosiahne dostatočné predaje.

Čo prinesie iPhone SE 4? Lákadlom by mal byť dizajn

iPhone 14
Zdroj: YouTube / GadgetIn / HUDAKOV (úprava redakcie)

Chystaný iPhone SE 4 by mal byť vybavený väčším OLED displejom s uhlopriečkou 6,1″ namiesto 4,7″ LCD displeja. Cenovo najdostuponejší iPhone dostane prvýkrát celistvý dizajn a senzor Touch ID nahradí skener Face ID.

Podľa dávnejších únikov by mohol iPhone SE 4 vychádzať z dizajnu iPhonu 11, ktorý Apple predstavilo ešte v roku 2019.

Na stole je však aj možnosť, že nový iPhone SE by mohol dostať oveľa modernejší vizuál súčasných smartfónov s plochými hranami, ako napríklad iPhone 13 či 14. Akého dizajnu sa nakoniec dočkáme je však ešte stále iba vo hviezdach. Dajte nám vedieť do komentára, či sa na toto zariadenie tešíte. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Prečítajte si tiež  iPhone SE 3 je v zľave. Neoplatí sa však radšej lacnejší iPhone 11? Rozlúskli sme to

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -