Spoločnosť Apple sa v roku 2021 rozhodla urobiť ďalší radikálny krok, keď svoj iPhone 13 (a rovnako aj ďalšie modely) oficiálne prestala baliť do plastovej ochrannej fólie. Telefóny od tej doby chránia iba papierové krabičky, ktoré sú doplnené a dve strhávacie nálepky v zadnej časti. Tie slúžia ako pomyselná pečať.

Nový systém je oveľa ekologickejší a podľa odhadov spoločnosti Apple ušetrí až 600 ton plastovej fólie ročne. Na strane druhej má aj nevýhody ako napríklad tú, že sa dá pomerne ľahko sfalšovať. Už používané zariadenie teda môže niekto predávať ako úplne nové a podvedená osoba na druhej strane, ktorá si ho zaobstará z druhej ruky, o tom vôbec nevie.

Možno aj to je jeden z dôvodov, pre ktorý viacerí predajcovia nesúhlasia s riešením od spoločnosti Apple a pre istotu sa ho snažia poistiť svojim vlastným spôsobom. Telefóny, ktoré nie sú vo fólií z dôvodu ochrany životného prostredia sa do tejto fólie dostanú v procese príjmu na sklad a akákoľvek snaha spoločnosti Apple o ekologickejší prístup zrazu nedáva žiaden zmysel.

Prečítajte si tiež  Prečo chce Apple získať váš starý iPhone pri predaji toho nového? Dôvodov je viac

Navyše, kvôli tomuto dodatočnému spôsobu balenia sú zmetení aj používatelia, ktorí si nie sú istí, či nejde o podvod. Ak je na balení fólia, ktorá tam od výroby nemá byť, vyzerá to skrátka podozrivo.

Logistické samolepky 

Na strane druhej tu však máme veľkú skupinu ľudí, ktorí si odkladajú krabičky zo svojich Apple produktov ako spomienku. Neskôr si ich vystavia na skrinku ako dekoráciu a z času na čas si pripomenú, koľko týchto zariadení v minulosti vlastnili.

Predstavte si však, že vám dokonalú fotku iPhonu zrazu niekto prelepí škaredou logistickou samolepkou. V prípade, že patríte medzi zberateľov týchto krabičiek, by vás to veľmi nepotešilo.

Zdroj: Ebay (úprava redakcie)

Ak by ste ju chceli strhnúť dole, mohli by ste si poškodiť kvalitnú potlač od spoločnosti Apple. Aj preto je pre niekoho vlastne dobré, že zariadenia sú zabalené v plastovej fólii a akékoľvek označenie skladových zásob sa nachádza až priamo na nej. Dajte nám vedieť do komentára, či ste sa s tým stretli už aj vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -