Už dávnejšie sme vám priniesli článok o tom, že spoločnosť Apple prestáva používať plastovú transparentnú fóliu pri balení nových iPhonov. Ide o čisto ekologický krok, nakoľko sa týmto spôsobom naša planéta zbaví až 600 ton zbytočné odpadu ročne.

Pôvodné riešenie bolo nahradené novým, omnoho sofistikovanejším nápadom. Papierová krabička je v spodnej časti zaistená dvomi jednoduchými nálepkami, ktoré pri otváraní zariadenia strhnete ako „pečať“.

No a aj keď sme si mysleli, že to je win-to-win situácia, v skutočnosti otvára dvere špekulantom a podvodníkom, ktorí môžu ľahšie oklamať používateľov pri internetovom alebo bazárovom predaji.

Šikovný podvodník to má za minútu hotové

Hoci sa aj transparentná plastová fólia dala nahradiť tak, aby pôsobila ako originál, nové riešenie je možné skopírovať ešte jednoduchšie a trvá to asi iba minútu.

Podvodníkovi stačia dve totožné nálepky v bielej alebo čiernej farbe, ktoré sa dajú kúpiť na čínskych internetových stránkach, prípadne ak je niekto šikovný a trúfne si, teoreticky ich môže aj vytlačiť. Laik rozdiel aj tak nespozná.

Prečítajte si tiež  Pozrite sa na vôbec prvý unboxing iPhonu 13 Pro Max

Následne už iba trochu opatrnej práce a hotovo, „nový“ iPhone z druhej ruky je na svete. Týmto chceme zároveň apelovať na vás, že ak náhodou uvidíte na internete veľmi výhodnú ponuku, telefón vždy radšej najskôr rozbaľte a skontrolujte či je všetko v poriadku.

Akonáhle z neho strhnete bielu fóliu, na displeji nesmie byť ani len náznak používania. Nehovoríme len o škrabancoch ale aj o otlačkoch, prachu, nečistotách a podobne.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -