Medzi spoločnosťami Apple a Samsung panuje dlhé roky prirodzená rivalita. Obaja výrobcovia majú v ponuke smartfóny, ktoré sú považované za to najlepšie na trhu a prekvapivo každý exceluje v niečom inom. A aj keď Samsung ešte stále nepredstavil svoj modelový rad Galaxy S23 (ohlásený bude 1. februára 2023), už teraz sa špekuluje nad tým, čo prinesie nástupca. Bude to zaujímavé.

Hľadáte kvalitný transparentný kryt pre svoj iPhone? Na Loopi.sk ho nájdete. V ponuke je za skvelú cenu a zaplatiť zaň môžete rýchlo a bezpečne cez Apple Pay. (reklama)

Známy leaker RGcloudS zverejnil na svojom Twitteri informáciu o tom, že Samsung Galaxy S24 Ultra dostane úplne nový teleobjektív.

Ak sa teda Apple v septembri 2023 v tomto smere polepší (iPhone 15 Pro má tiež dostať periskop), konkurent mu o niekoľko mesiacov neskôr ujde míľovými krokmi. 

Bol to totiž práve Samsung, kto začal približne pred troma rokmi s využívaním periskopických objektívov vo svojich smartfónoch. Model Galaxy S20 Ultra disponoval 4-násobným optickým a až 100-násobným digitálnym priblížením.

Do vytvárania fotografie potom zapájal aj špeciálny softvér spolu s umelou inteligenciou pre dosahovanie čo možno najlepších výsledkov.

Samsung Galaxy S24 Ultra dostane až 150x zoom

Samsung Galaxy S23 v žltej farbe (koncept)
Zdroj: Technizo Concept

Samsung Galaxy S24 Ultra by ale mohol v roku 2024 priniesť úplne nový objektív, označovaný ako „Gen 4“. Ten posunie hranice možného, a zo 100-násobného priblíženia urobí až 150-násobné priblíženie. To už sú extrémne hodnoty na „obyčajný“ smartfón!

Leaker zároveň uvádza, že s ohľadom na aktuálny zoom sa bude meniť aj svetelnosť objektívu. Tá by sa mala pohybovať v rozmedzí od f/2.5 do f/2.9. Výrobca chce vraj použiť komponent s pohyblivými šošovkami a variabilným zoomom.

Dajte nám vedieť do komentára, či si vôbec viete predstaviť podobné priblíženie v smartfóne. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Need For Speed Mobile mieri na iOS aj Android s otvoreným svetom. Má krásnu grafiku a obrovskú mapu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here