Najnovšie správy z dodávateľského reťazca naznačujú, že spoločnosť Apple možno chystá pre svoj vlajkový iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max zaujímavú zmenu, o ktorej sa hovorilo aj počas minulého roka. Ak si dobre pamätáte, už pri iPhone 15 mali byť zamenené klasické fyzické tlačidlá za dotykové kapacitné plochy, avšak napokon k tomu nedošlo. Ako informuje denník Economic Daily News, všetko by sa mohlo už o pár mesiacov zmeniť.

Spoločnosti Apple to konkrétne pri iPhone 15 nevyšlo z dôvodu viacerých výrobných prekážok, ktorým dávnejšie čelila, no dnes je situácia evidentne iná. Technologický gigant z Cupertina už mal dokonca iniciovať objednávku u spoločnosti Advanced Semiconductor Engineering na špeciálny systémový modul, ktorý bol špeciálne navrhnutý pre iPhone 16 Pro / 16 Pro Max.

Práve tento modul bude mať za cieľ nahradiť tradičné fyzické tlačidlá na zariadení kapacitnými, ktoré sú citlivé na dotyk a fyzicky sa nestláčajú.

Všetkému dopomôže TapTic Engine 

Apple TapTic Engine
Zdroj: PatentlyApple

Na zlepšenie používateľského zážitku s týmito novými tlačidlami plánuje spoločnosť Apple zabudovať do iPhonu 16 Pro / 16 Pro Max aj ďalšie komponenty Taptic Enginu. Nachádzať sa budú na oboch stranách vo vnútri zariadenia.

Používateľom budú poskytovať haptickú spätnú väzbu, ktorá bude simulovať pocit fyzického stlačenia vždy, keď sa použijú kapacitné tlačidlá. Podobne to funguje napríklad na trackpade, ktorý Apple už skoro desať rokov dodáva v MacBooku. Hoci ste si to možno ani nevšimli, v skutočnosti ho nikdy fyzicky nestláčate. Je to len dotyková plocha. 

Prechod na kapacitné tlačidlá si vyžaduje minimálne dva nové moduly na úrovni systému, ktoré integrujú kapacitnú technológiu aj Taptic Engine.

iPhone 16 Pro bude mať efektívnejší a odolnejší dizajn 

iPhone 16 Pro
Zdroj: Unspalsh / Thai Nguyen (úprava redakcie)

Cieľom tohto kroku je zefektívniť dizajn iPhonu a potenciálne zlepšiť trvanlivosť a odolnosť zariadenia voči vode a prachu tým, že sa odstránia medzery potrebné pre fyzické tlačidlá. Komponenty pre tento nový systém údajne dodáva spoločnosť Sun Moon Light Investment Control.

Týmito zmenami spoločnosť Apple naďalej posúva hranice technológie smartfónov, pričom sa zameriava na elegantný dizajn a lepšiu interakciu s používateľom.

Prechod na kapacitné tlačidlá na iPhone 16 Pro by mohol znamenať výrazný posun v spôsobe, akým používatelia pracujú so svojimi zariadeniami, a to spojením intuitívneho dizajnu s praktickou funkčnosťou.

Otázne však zostáva, aká bude samotná používateľská skúsenosť. Práve na tej môže totiž Apple pohorieť. Nechajme sa preto prekvapiť. Snáď firma vie, čo robí.

Prečítajte si tiež  Kedy sa na Macoch dočkáme funkcie Face ID?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -