Apple je jeden z najväčších výrobcov smartfónov na celom svete, pričom táto firma ešte aj dnes situuje väčšinu svojich výrobných partnerov v Číne. Technologický gigant z Cupertina sa však v priebehu koronakrízy sám presvedčil o tom, že to nie je úplne dobrý nápad a preto začal s veľkou diverzifikáciou.

Svoje výrobné linky postupne začal budovať aj v úplne iných krajinách, kde nikdy predtým nevyrábal. Mohli za to viaceré dôvody, medzi ktorými boli napríklad aj vysoké dovozné clá na produkty z Číny. Presne s týmto sa Apple stretával v Indii, kde už niekoľko rokov vyrába iPhony v menších množstvách. Ich produkcia tak vždy prebieha súbežne aj v čínskych továrňach. O pár rokov sa to, ale zmení.

Analytik Ming-Chi Kuo zverejnil správu, ktorú citoval portál Macrumors. Píše sa v nej, že výroba lacnejšieho iPhonu 17, ktorý spoločnosť Apple predstaví v druhej polovici roka 2025 bude zahájená práve v Indii. Zároveň pôjde o prvý prípad, kedy Apple zaháji výrobu nového ‌iPhonu‌ mimo Čínu.

Pripravte sa na označenie Made in India

Apple sa vraj rozhodol tak ako sa rozhodol preto, lebo iPhone 17 má mať dizajn, ktorý bude jednoduchší na výrobu a montáž a preto sa ho nebojí dať na produkciu do Indie v skutočne veľkom meradle. Netreba pri tom zabúdať, že firma má v Indii vcelku solídne dodávateľské reťazce a celkovo aj zastúpenie.

Zatiaľ čo kedysi tu vyrábala len niektoré staršie modely, dnes už výroba beží naplno a z výrobných liniek s niekoľko mesačným odstupom od premiéry schádzajú aj najhorúcejšie novinky.

Ak ste si teda zvykli na nápisy „Made in China“, v budúcnosti ich zrejme nahradí „Made in India“. Nechajme sa prekvapiť, ako to dopadne.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz

Prečítajte si tiež  Petr Mára hodnotí nový iPad Pro 2020 v novom videu!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -