Aj keď máme na trhu Apple Watch Ultra, lacnejšie Apple Watch Series 8 patria medzi najlepšie inteligentné hodinky na svete. Po hardvérovej stránke sú totiž skoro rovnaké, ako ich odolnejší braček. Líšia sa najmä dizajnom a použitými materiálmi. O to lepšie je, že Apple Watch Series 8 môžete teraz kúpiť vo výhodnej zľave.

Zariadenie ponúka špičkový OLED displej s vysokým rozlíšením a funkciou Always-on, na ktorom si môžete meniť a individuálne upravovať desiatky ciferníkov. Nájdete tu rôzne štýly, z ktorých si každý vyberie to svoje. Apple Watch Series 8 majú tiež bohatú výbavu senzorov. Zariadenie ponúka sledovanie srdcového tepu, meranie okysličovania krvi, teplomer, EKG, barometer a veľa ďalšieho.

Bežná cena za Apple Watch Series 8 je stanovená na 539 € za väčší 45 mm model. Po kliknutí na tento odkaz však hodinky získate už od cca 420 €, pričom len o trochu drahšie ich majú viacerí autorizovaní predajcovia spoločnosti Apple.

To isté platí aj pre menšie Apple Watch Series 8 v 41 mm prevedení, ktoré je vhodnejšie skôr pre dámy. Tieto hodinky sa pôvodne ponúkali za 499 €, avšak po kliknutí na tento odkaz ich viete získať aj za cenu pod 400 €. Rovnako môžete využiť veľmi výhodné ponuky priamo od autorizovaných predajcov.

Skvelý spoločník na všetky možné športy 

Apple Watch s remienkom z Apple Watch Ultra
Zdroj: Unsplash / Ricardo Resende

Vďaka bohatej senzorovej výbave si môžete svoje Apple Watch zobrať prakticky na akúkoľvek športovú aktivitu od behania, cez cyklistiku, plávanie, lezenie, až po lyžovanie či napríklad golf. Je to iba na vás. Vďaka zvýšenej vodeodolnosti 5 ATM (50M) im neublíži voda a vďaka skvelej tréningovej apke budete mať o všetkých merania perfektný prehľad.

Apple Watch Series 8 dokážu aj sami rozoznať, že práve vykonávate aktivitu a na základe toho sa spýtať, či ju chcete zaznamenať. Hodinky sú samozrejme po celý čas prepojené s aplikáciou Zdravie vo vašom iPhone, takže všetky dáta si môžete skontrolovať aj na veľkom displeji zariadenia. Kompatibilita je úplne špičková.

Zdroj: YouTube / Tinh tế / JChen Tech (úprava redakcie)

No a keď už sme pri nej, cez Apple Watch Series 8 môžete vďaka zabudovanému reproduktoru a mikrofónu pohodlne volať, či odpovedať na správy.

Rovnako si viete s týmito hodinkami prehrať zvuk na svojom iPhone, pokiaľ ho práve nedokážete lokalizovať. Apple Watch si taktiež perfektne rozumejú so slúchadlami AirPods či počítačom Mac. Cez hodinky ho môžete dokonca odomykať!

Taktiež určite oceníte aj širokú škálu aplikácií od vývojárov tretích strán, ktoré si môžete buď zadarmo, alebo za poplatok stiahnuť z internetového obchodu App Store. Apple Watch Series 8 majú až 32 GB úložiska, vďaka čomu do nich zmestíte skutočne veľké množstvo súborov. A spomínané apky častokrát dokážu doplniť to, čo zariadeniu v základnej ponuke chýba.

Prečítajte si tiež  Apple bude natáčať akčný seriál "Echo 3".

Horšiu výdrž batérie zachraňuje rýchle nabíjanie 

Apple Watch Series 7 a výdrž batérie
Apple Watch Series 7 majú celodennú výdrž. Zázraky teda nečakajte (foto: SvetApple.sk)

Azda najslabšou stránkou inteligentných hodiniek Apple Watch od ich prvotného uvedenia na trh je výdrž batérie, ktorá je pre mnohých používateľom nedostatočná.

Apple hovorí o 18 hodinách na jedno nabitie, pričom v praxi sa môžete v rámci normálneho používania dostať na cca 2 dni. Aj tak je to však málo, veď iní výrobcovia dokážu ponúknuť výdrž aj na úrovni týždňa.

Apple Watch Series 7 nabíjanie
Tempo, akým sa nabíjajú Apple Watch Series 7 je mimoriadne rýchle (foto: SvetApple.sk)

Apple má našťastie riešenie a tým je špičkové rýchle nabíjanie pre Apple Watch. Hodinky položíte na magnetický krúžok len na niekoľko desiatok minút a získate dostatočné množstvo energie na ďalšie dobrodružstvá. Otázne teda zostáva, či si na to dokážete zvyknúť.

Nezabudnite na štýlový kovový remienok od Loopi

Remienok na Apple Watch
Zdroj: Loopi

Inteligentné hodinky Apple Watch nie sú lacným zariadením. Aj preto si zaslúžia lepší a hodnotnejší náramok, ako ten základný silikónový alebo nylónový.

V ponuke Loopi nájdete aj kvalitný remienok z nehrdzavejúcej ocele, ktorý je možné vďaka jednoduchému systému článkov skrátiť alebo predĺžiť. V jeho spodnej časti sa potom nachádza skrytý zatvárací mechanizmus, ktorý vás nebude tlačiť na ruke.

Apple Watch Steel Band by Loopi
Zdroj: Loopi

K dispozícii je hneď v niekoľkých farbách na menší 38 – 41 mm model ale aj väčší 42 – 49 mm model hodiniek. Toto príslušenstvo je k dispozícii skladom a stojí iba 49,99 €. Benefitom pri tejto cene bude aj doprava ZADARMO.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -