Keď spoločnosť Apple predstavila technológiu skenovania tváre Face ID v iPhone X v roku 2017, všetkých používateľov ohromila tým, aký neuveriteľne funkčný a bezpečný tento systém vlastne je. Mal však jednu nevýhodou a tou bolo jeho presahovanie do displeja v podobe výrezu vo vrchnej časti obrazovky, s prezývkou notch.

Technologický gigant skrátka musel niekedy vtesnať všetky snímače a senzory a tak použil riešenie, ktorému sa svojho času smial aj konkurenčný Samsung. Neskôr však výrobca prišiel so zredukovaným výrezom v iPhone 13 (2021) a o rok neskôr dokonca s jeho zakomponovaním do dynamického ostrovčeka v iPhone 14 Pro. Čo bude ale ďalej? Prestížny analytik so špecializáciou na displeje Ross Young v tom jasno.

Ako uviedol vo svojom nedávnom príspevku na sociálnej sieti Twitter, Apple skutočne pracuje na tom, aby displej na iPhone nenarúšali žiadne dodatočné snímače alebo kamery. Po technickej stránke však ide o náročné riešenie a aj preto si s ním výrobca dáva na čas.

iPhone 17 Pro ako prvý skryje Face ID pod displej

iPhone 16 Face ID pod displejom
Zdroj: Twitter / iTech911

Podľa Younga bude až iPhone 17 Pro vôbec prvým modelom, ktorý skryje Face ID kompletne pod displej. Na trh by mal prísť niekedy v roku 2025.

Dôležité je sa však zmieniť, že aj po tomto roku budete môcť kúpiť iPhone, ktorého displej zostane prerušený rôznymi otvormi. Dlhšiu dobu totiž zostanú v ponuke zariadenia, ktoré nebudú niesť označenie „Pro“, alebo budú spadať do nižšej cenovej kategórie, napríklad verzie SE – Special Edition a podobne.

Kompletne všetky iPhony s Face ID pod displejom by mali byť dostupné až niekedy v roku 2027, čo znamená, že bežní spotrebitelia si ešte počkajú pomerne dlhú dobu.


Aj tento článok sme vytvorili vďaka nášmu novému e-shopu Loopi.sk, kde si môžete zakúpiť kvalitné príslušenstvo pre svoj iPhone, Apple Watch, Mac alebo ďalšie zariadenia. Využite aj drobnú zľavu pri platbe cez Apple Pay. 

Loopi Eco Case
Reklama

Dajte nám vedieť do komentára, či by ste chceli, aby sa systém skenovania tváre ukryl pod displej, alebo vám súčasné riešenie v spojení s Dynamic Islandom neprekáža. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.