Spoločnosť Apple na evente WWDC 2024 predstavila najnovšie softvérové aktualizácie, medzi ktorými si získal najväčšiu pozornosť operačný systém iOS 18. Ten sa dočkal zásadného redizajnu, rozšírenia možností individualizácie jednotlivých prvkov ale tiež revolučných funkcií, ktoré sú neuveriteľne praktické. Jednou z nich je aj Tap to Cash.

Najdôležitejšie: Funkcia Tap to Cash umožňuje používateľom uskutočniť prevod peňazí jednoduchým priložením dvoch iPhonov k sebe. Tento spôsob pripomína funkciu NameDrop, ktorá umožňuje výmenu kontaktov rovnakým priložením zariadení a na trh prišla minulý rok s uvedením operačného systému iOS 17.

Funkcia Tap to Cash je rozšírením funkcie Tap to Pay a využíva rovnakú NFC technológiu. Apple zdôrazňuje, že táto funkcia umožňuje prevod peňazí bez zdieľania osobných údajov, čím zaručuje maximálne súkromie pre všetkých používateľov.

Bude to dostupné aj na Slovensku? 

Apple predstavil službu Tap to Pay, ktorá umožňuje použiť iPhone ako platobný terminál ešte v roku 2023. Jej zavádzanie do praxe však trvalo pomerne dlhú dobu a ani zďaleka dnes nie je dostupná po celom svete, ale len vo vybraných krajinách.

Predpokladáme, že rovnaký scenár bude čakať aj službu Tap to Cash, ktorá je na Tap to Pay v podstate založená. Aj preto je žiaľ vysoko pravdepodobné, že zo začiatku nebude dostupná u nás na Slovensku – konkrétne hovoríme o septembri 2024, kedy Apple vydá oficiálnu verziu iOS 18 pre všetkých používateľov.

Na druhej strane, technologický gigant sa neustále snaží svoje softvérové služby rozširovať čo najďalej do sveta. Aj preto existuje vysoká pravdepodobnosť, že Tap to Cash príde aj ku nám. Nejaký čas si na to, ale počkáme…

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iOS 9 je nainštalovaný na viac ako 60% zariadení
Môže ťa zaujímať
- Reklama -