Rozmýšľali ste niekedy, ktoré zariadenie ako prvé prinieslo Lighnting konektor? Ak vás napadol iPhone 5 z roku 2012, tak máte samozrejme pravdu. V tesnej nadväznosti naň však prišiel aj iPad s 9,7″ Retina displejom, ktorý taktiež obsahoval podporu pre 9-pinovú koncovku. Téme sa venoval portál Macrumors.

Prečítajte si tiež  Toto je jediný dôvod, prečo mi prekáža Lightning a v iPhone 14 by som uprednostnil USB-C

Štvrtá generácia iPadu bola interne v spoločnosti Apple označená za zastaranú už v novembri 2021. Technologický gigant však svoj zoznam až do dnešného dňa neaktualizoval.

V praxi to znamená, že tento produkt po 10 rokoch v autorizovaných servisoch už neopravíte (platí to samozrejme až od momentu, kým sa neminú všetky náhradné diely).

Revolučné zariadenie už v roku 2012

ArsTechnica

iPad štvrtej generácie bol predstavený v novembri 2012 a bol prvým iPadom, ktorý bol vybavený Lightning konektorom. Ten v tom čase iba veľmi krátko používal iPhone 5 a niekoľko iPodov.

Zariadenie bolo v porovnaní so svojim predchodcom až dvakrát výkonnejšie a zároveň malo trikrát rýchlejšiu grafiku. Na tú dobu šlo o perfektný hardvér, ktorý vybraným používateľom vydržal až do dnešných dní.

Prečítajte si tiež  Video: Pozrite sa ako študent prerobil iPhone X s lightningom na USB-C

To je jasný dôkaz toho, aké trvácne produkty spoločnosť Apple vyrába. Síce ste už na tento, dnes už skoro desaťročný, iPad nemohli nainštalovať posledné aktualizácie softvéru, no tablet dokáže spoľahlivo fungovať aj bez nich. Ak sa na ňom teda niečo nepokazí, naďalej môže tešiť svojich menej náročných používateľov.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.