Pokiaľ si plánujete kúpiť iPhone, no nechcete doň investovať príliš veľa peňazí, existuje viacero spôsobov, s ktorými dokážete ušetriť. Na výber sú použité, repasované alebo úplne nové zariadenia, ktorých cena sa v závislosti od stavu výrazne líši. Vedeli ste ale o tom, že existuje niečo ako „nové repasované zariadenie priamo od Apple?

Bavíme sa tu o programe Apple Certified Pre-Owned, ktorý už roky funguje prevažne v zahraničí. Každý takýto iPhone prešiel prísnym obnovovacím procesom priamo v Apple a pokiaľ sa na ňom nachádzala závada alebo poškodenie, firma ho okamžite opravila. Na všetko samozrejme použila iba originálne náhradné diely a nie menej kvalitné komponenty od výrobcov tretích strán.

- Reklama -

V princípe teda dostávate záruku 100% stavu a tak isto 24-mesačnú záruku na fukčnosť zariadenia, ktorá je úplne rovnaká ako pri novom kuse.

Na Slovensku Apple Certified Pre-Owned zariadenia predáva napríklad internetový obchod Danimani.sk, kde nájdete iPhone 6SiPhone 7 alebo iPhone X. Všetky modely sú ponúkané s kompletným príslušenstvom a v originálnych (refubished) baleniach.

Pripravili sme si pre vás video

Tak ako sme vám sľúbili v našom nedávnom článku, rozhodli sme sa pripraviť video, v ktorom porovnávame úplne nový iPhone 7 s Refubished verziu.

Zamerali sme sa na všetky možné detaily vrátane optického a funkčného stavu a na telefónoch preverili veci, ktoré by vás možno ani nenapadli.

Samotný verdikt je za nás taký, že s kúpou Apple Certified Pre-Owned zariadenia určite neváhajte. Z nášho pohľadu sa jedná o ponuku, ktorá sa nemusí oplatiť len jednotlivcom ale napríklad aj firmám pre svojich zamestnancov. Dajte nám vedieť v komentároch, aké máte skúsenosti s repasom od Apple vy. Budeme radi za všetky vaše reakcie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.