Spoločnosť Apple rastie ako z vody a každým rokom zvyšuje svoje zastúpenie na trhu. Počas dnešného hovoru s investormi prezradili Tim Cook a Luca Maestri informáciu o tom, koľko má Apple aktívnych zariadení po celom svete. Najnovšie číslo hovorí o 1,8 miliarde, čo prekonáva všetky očakávania.

Technologický gigant zaznamenal v 4. štvrťroku 2021 najvyšší predaj vo svojej histórii, ktorý počítal s tržbami na úrovni 123,95 miliardy dolárov a ziskom na úrovni 34,6 miliardy dolárov. V súvislosti s tým netreba zabúdať, že všetko komplikovala aj pandémia COVID-19 a zároveň nedostatok čipov. Výsledok je teda „extrémny“.

Ak by sme sa pozreli o jeden rok do minulosti, Tim Cook v rovnakom období investorom prezradil, že firma má pod jeho vedením 1,65 miliardy aktívnych zariadení, z ktorých až 1 miliardu predstavuje iPhone. Len tak pre porovnanie, v roku 2020 to bolo 1,5 miliardy a v roku 2019 zase 1,4 miliardy. Silný rast je teda viac ako citeľný.

2 miliardy aktívnych Apple zariadení na obzore! 

Pexels/Caleb Oquendo

Vzhľadom na to, že spoločnosť Apple predala za posledný rok 150 miliónov nových aktívnych zariadení, znamená to, že tento rok potrebuje už len nárast o 50 miliónov kusov, aby dosiahla medziročný rast o 200 miliónov zariadení. Ak by sa to podarilo, na budúci rok by sme hovorili o 2 miliardovom míľniku!

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

Finančný riaditeľ spoločnosti Apple Luca Maestri počas hovoru tiež uviedol, že spoločnosť očakáva rekordný marcový štvrťrok. Pomôžu jej v tom služby, do ktorých v posledných rokoch investuje nemalé finančné a časové prostriedky.

Len tak pre predstavu, spoločnosť Apple uvádza, že na konci roka 2021 dosiahla 785 miliónov predplatiteľov, pričom toto číslo zahŕňa aj služby od vývojárov tretích strán.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -