Spoločnosti Apple sa v posledných rokoch nedarí vhodne optimalizovať operačný systém iOS pre iPhone. Pravidelné aktualizácie síce chyby odstraňujú no veľmi často ich aj vytvárajú. Rovnako tak zvyknú trpieť staršie zariadenia na nedostatočnú výdrž batérie.

O najnovší test sa teraz postaral youtuber iAppleBytes, ktorý porovnal iOS 16.4 spolu s niekoľkými staršími operačnými systémami na viacerých iPhonoch. Výsledky poslednej aktualizácie boli sklamaním. Pohoršila si prakticky všade, kde to bolo možné.

Aby sme to trochu upresnili, testy od iAppleBytes sú známe v tom, že sa v nich nevyskytujú nové ale predovšetkým staršie iPhony, ktoré používa drvivá väčšina používateľov. Výsledky teda nie sú skreslené modernými procesormi a akumulátormi.

iOS 16.4 má zhoršenú výdrž batérie na každom testovanom iPhone

V najnovšom porovnaní sa vyskytol staručičký iPhone 8, iPhone XR, iPhone 11, iPhone SE 2020, iPhone 12 a iPhone 13. Ako môžete vidieť sami, prakticky v každom jednom prípade dosiahol iOS 16.4 horšie výsledky, ako predošlá verzia systému iOS 16.3.1. Je to trochu mrzuté, pretože už tá sa vyznačovala slabšou výdržou batérie.

Aby ste v tom mali lepší prehľad, vytvorili sme jednoduchý zoznam, v ktorom nájdete priame porovnanie iOS 16.4 s iOS 16.3.1 (údaj v zátvorke) batériového Geekbench skóre pri jednotlivých modeloch:

  • iPhone 8 – 1657 bodov (1672 bodov)
  • iPhone XR – 3004 bodov (3139 bodov)
  • iPhone 11 –  3274 bodov (3466 bodov)
  • iPhone SE (2) – 1960 bodov (2163 bodov)
  • iPhone 12 – 3686 bodov (4194 bodov)
  • iPhone 13 – 4680 bodov (5260 bodov)

Ako môžete vidieť sami, rozdiely sú v niektorých prípadoch doslova dramatické. Napríklad pri iPhone 13 predstavujú až 580 bodov a pri staršom iPhone 12 cca 508 bodov.

Pokiaľ by šlo o hodnoty, ktoré sú rozdielne na úrovni 100 bodov, napísali by sme, že ide o zanedbateľné zmeny. V tomto prípade však zhoršenú výdrž musí na vlastnej koži pociťovať každý používateľ.

Apple stráca lojalitu zákazníkov 

Čo teda dodať? Spoločnosť Apple by mala svoje problémy s výdržou batérie čo najrýchlejšie napraviť, nakoľko týmto spôsobom zásadne prichádza o lojalitu svojich používateľov.

Práve toto je jeden z hlavných dôvodov, prečo sa ľudia boja aktualizovať na novšie systémy a je to oprávnený strach.

Dajte nám vedieť do komentára, či ste postrehli zhoršenie výdrže batérie na svojom iPhone po prechode na iOS 16.4 aj vy. Technologický gigant len tak mimochodom pracuje na iOS 16.4.1 a teda update, ktorý by mohol tento nedostatok vyriešiť.

Prečítajte si tiež  iOS 15 a výdrž batérie. Niektoré iPhony sú na tom lepšie, väčšina si však pohoršila

Na trh by sa mohol dostať v priebehu jedného až dvoch týždňov. Nechajme sa teda prekvapiť, či sa mu to podarí.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -