Ešte minulý týždeň sme vás informovali, že iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max prichádzajú s kompletne prepracovanou vnútornou konštrukciou, vďaka čomu sú zariadenia oveľa ľahšie opraviteľné. Vďaka novým postupom, ktoré tu spoločnosť Apple zaviedla, môžu technici v autorizovaných servisných strediskách ľahšie vymeniť rozbitý zadný sklenený panel, ktorý sa z času na čas niektorým zákazníkom jednoducho poškodí.

Po prvýkrát prišiel s touto inováciou ešte minuloročný iPhone 14 a iPhone 14 Plus no Apple ju žiaľ nepoužil na iPhone 14 Pro ani iPhone 14 Pro Max. Teraz však firma tento rest napravila, nakoľko jednoduchšou konštrukciou sú vybavené ako základné iPhony 15, tak aj ich prémiové verzie. A ako teraz uvádza portál Macrumors, táto zmena už prináša vytúžené ovocie v podobe dostupnejšieho servisu.

Ak totiž rozbijete zadné sklo na iPhone 15 Pro alebo iPhone 15 Pro Max, jeho oprava by vás mala stáť v amerických servisných centrách buď 169 $ alebo 199 $. V Európe počítajte s podobnými cenami, len v eurách.

Pri iPhone 14 Pro je cena viac, ako dvojnásobná 

iPhone 15 Pro Max
Zdroj: Apple

Doposiaľ však zákazníci platili pri rozbitom iPhone 14 Pro až 499 $ a pri iPhone 14 Pro Max dokonca 549 $, čo bola v podstate polovica ceny celého zariadenia. Vďaka zmene vykonanej v roku 2023 teda môžu na oprave ušetriť ďaleko viac, ako polovicu.

Ak sa vám teda nedajbože s vašim iPhone 15 Pro / 15 Pro Max niečo stane, budete mať istotu, že jeho servis bez väčších problémov zaplatíte. Veď uznajte sami, pýtať si 549 $ za výmenu zadného rozbitého skla je trochu extrém aj pri takto drahých produktoch.

Spoločnosť Apple na evente Wonderlust predstavila celú nádielku nových produktov. Neukázal sa tu iba nový iPhone 15 v štyroch samostatných verziách, ale aj Apple Watch Series 9 či Apple Watch Ultra 2. generácie. Pokiaľ si chcete prečítať všetko o tejto konferencií, nájdete to na tomto odkaze.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple je najväčším výrobcom 5G smartfónov na celom svete! Na budúci rok svoj podieľ ešte zvýši
Môže ťa zaujímať
- Reklama -