Spoločnosť Apple dnes po dlhom beta testovaní vydala iOS 15.6 a iPadOS 15.6 – šieste veľké aktualizácie operačných systémov iOS a iPadOS 15. Novinky prichádzajú približne dva mesiace po updatoch iOS 15.5 a iPadOS 15.5, ktoré nepriniesli žiadne zásadné novinky. K dispozícii sú samozrejme úplne zadarmo pre všetky podporované zariadenia. Updaty nájdete v aplikácii Nastavenia, konkrétne v časti Všeobecné > Aktualizácia softvéru.

Aktualizácia obsahuje možnosť reštartovať, pozastaviť, pretáčať a púšťať prebiehajúci športový zápas naživo a navyše rieši problém, ktorý mohol spôsobiť, že aplikácia Nastavenia zobrazovala plné úložisko aj v čase, keď malo k dispozícii ešte dosť miesta.

Podrobné poznámky k vydaniu aktualizácie od spoločnosti Apple nájdete tu:

iOS 15.6 prináša vylepšenia, opravy chýb a bezpečnostné aktualizácie.

  • Oprava problému, v dôsledku ktorého sa aj po uvoľnení miesta v úložisku zariadenia mohlo v Nastaveniach zobrazovať ako plné.
  • Oprava problému, pri ktorom sa Braillove zariadenia pri prechádzaní textu v apke Mail mohli spomaliť alebo prestať reagovať.
  • Oprava problému, pri ktorom sa v tabe v Safari mohla zobraziť predošlá webstránka.

Niektoré funkcie nemusia byť k dispozícii vo všetkých regiónoch alebo na všetkých Apple zariadeniach. Informácie o bezpečnostnom obsahu aktualizácií Apple softvéru nájdete na stránke: https://support.apple.com/kb/HT201222

Je možné, že iOS 15.6 a iPadOS 15.6 budú jedny z posledných aktualizácií operačných systémov iOS 15 a iPadOS 15, pretože spoločnosť Apple sa teraz sústreďuje na aktualizácie iOS 16 a iPadOS 16, ktoré by mali byť uvedené na jeseň tohto roka.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Aplikácia Mapy v iOS 14 poskytne informácie o radaroch.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -