Spoločnosť Apple dnes po dlhom beta testovaní vydala iOS 15.6 a iPadOS 15.6 – šieste veľké aktualizácie operačných systémov iOS a iPadOS 15. Novinky prichádzajú približne dva mesiace po updatoch iOS 15.5 a iPadOS 15.5, ktoré nepriniesli žiadne zásadné novinky. K dispozícii sú samozrejme úplne zadarmo pre všetky podporované zariadenia. Updaty nájdete v aplikácii Nastavenia, konkrétne v časti Všeobecné > Aktualizácia softvéru.

Aktualizácia obsahuje možnosť reštartovať, pozastaviť, pretáčať a púšťať prebiehajúci športový zápas naživo a navyše rieši problém, ktorý mohol spôsobiť, že aplikácia Nastavenia zobrazovala plné úložisko aj v čase, keď malo k dispozícii ešte dosť miesta.

- Reklama -

Podrobné poznámky k vydaniu aktualizácie od spoločnosti Apple nájdete tu:

iOS 15.6 prináša vylepšenia, opravy chýb a bezpečnostné aktualizácie.

  • Oprava problému, v dôsledku ktorého sa aj po uvoľnení miesta v úložisku zariadenia mohlo v Nastaveniach zobrazovať ako plné.
  • Oprava problému, pri ktorom sa Braillove zariadenia pri prechádzaní textu v apke Mail mohli spomaliť alebo prestať reagovať.
  • Oprava problému, pri ktorom sa v tabe v Safari mohla zobraziť predošlá webstránka.

Niektoré funkcie nemusia byť k dispozícii vo všetkých regiónoch alebo na všetkých Apple zariadeniach. Informácie o bezpečnostnom obsahu aktualizácií Apple softvéru nájdete na stránke: https://support.apple.com/kb/HT201222

Je možné, že iOS 15.6 a iPadOS 15.6 budú jedny z posledných aktualizácií operačných systémov iOS 15 a iPadOS 15, pretože spoločnosť Apple sa teraz sústreďuje na aktualizácie iOS 16 a iPadOS 16, ktoré by mali byť uvedené na jeseň tohto roka.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -