Ako píše portál Appleinsider, viacerí analytici sa zhodli, že spoločnosť Qualcomm bude hlavným dodávateľom modemov pre spoločnosť Apple ešte niekoľko dlhých rokov. Táto správa prichádza v čase, keď má technologický gigant už dlhšiu dobu rozpracovaný projekt svojho vlastného modemu, ktorý sa mu, ale akosi nedarí dokončiť.

V poznámke pre investorov, ktorú zdieľal známy a veľmi presný analytik Jeff Pu zo spoločnosti Haitong International Securities sa píše, že Apple bude používať modem Qualcomm Snapdragon X75 ešte v roku 2024.

Apple nestihlo pôvodný termín 

iPhone 14
Zdroj: Unsplash / Thai Nguyen (úprava redakcie)

Ako ďalej dopĺňa Jeff Pu, iPhone 15 bude vybavený modemom Snapdragon X70, ktorý má vyrábať TSMC moderným 4 nm procesom. Zariadenie, ktoré príde na trh v roku 2023, vďaka tomu poskytne rýchlosť sťahovania 10 Gb/s a zároveň ponúkne nižšiu spotrebu energie počas využívania dátových služieb – napríklad 5G.

Táto informácia pritom korešponduje so správou od iného analytika Ming-Chi Kua, ktorý ešte v júli 2022 prezradil, že spoločnosť Apple plánuje aj v iPhone 15 používať modemy od spoločnosti Qualcomm.

Dávnejšie sa pri tom špekulovalo, že už súčasný iPhone 14 by mohol prejsť na vlastnú technológiu ako prvý. Apple, ale zlyhalo a svoj pôvodný cieľ nenaplnilo.

Pre Apple je vývoj vlastného modemu extrémne dôležitý 

iPhone 14 Pro
Zdroj: YouTube / The Everyday Dad

Nie je prekvapením, že spoločnosť Apple investuje do tohto odvetvia miliardy dolárov. Vývoj vlastného modemu je totiž pre firmu mimoriadne lukratívnou príležitosťou, ktorá jej pomôže ušetriť obrovské finančné prostriedky.

Navyše, čím viac komponentov bude hlbšie integrovaných s inými komponentami (napríklad vlastný modem s vlastným procesorom), tým lepšie môžu navzájom fungovať. Okrem lepších vlastností v oblasti výkonu to môže lepšie vplývať aj na spotrebu energie.

Možno, že ste o tom nevedeli, no spoločnosť Apple v minulosti kúpila modemovú divíziu spoločnosti Intel za 1 miliardu dolárov, pričom postupne investuje ďalšie miliardy, aby táto akvizícia vôbec dávala zmysel.

Celá platforma sa teda nebude spoliehať na vlastné modemy ešte niekoľko rokov, no akonáhle to príde, ocenia to všetci zákazníci. Mohla by to byť dokonca podobná „revolúcia“, ako keď Apple predstavilo čip M1. Nechajme sa prekvapiť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  App Store v tržbách opäť s prehľadom prekonal Google Play

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here