V súčasnosti si môžete vyberať hneď z niekoľkých smartfónov, ktoré sú považované za tie „najlepšie na trhu“. Pokiaľ vás už nebaví iPhone alebo len chcete vyskúšať niečo iné, poobzerať by ste sa mali po jeho najväčšom konkurentovi, Samsungu Galaxy S23 Ultra. Tento smartfón prišiel na trh iba vo februári no už teraz ho môžete kúpiť vo vysokých zľavách. Ušetríte na ňom stovky eur.

Telefón má k dispozícii obrovský 6,8″ AMOLED displej s rozlíšením 3088 × 1440 px a 120 Hz obnovovacou frekvenciou. Spolieha sa však aj na najmodernejší „Android“ procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 s 8 GB RAM, ktorý síce nedokázal poraziť čip A16 Bionic v iPhone 14 Pro Max no aj tak ukazuje pôsobivé výsledky v rámci všetkých možných testov. Samsung sa konečne v Európe zbavil neobľúbených procesorov Exynos.

Čo sa týka samotnej ceny zariadenia, Samsung ho na slovenskom trhu oficiálne predáva za 1 399 € v základnej 256 GB verzii. Už po niečo vyše mesiaci však tento smartfón môžete kúpiť v obrovskej zľave. Po kliknutí na tento odkaz zobrazíte ponuky, ktoré štartujú na cene 1 113 €. Telefón je navyše v podobných cenách (s rozdielmi na úrovni niekoľkých desiatok eur) dostupný hneď u viacerých obchodníkov. Máte teda z čoho vyberať.

Len pre porovnanie, iPhone 14 Pro Max od spoločnosti Apple sa v základnej (len 128 GB) predával od 1 449 € no keďže je na trhu dlhšie, kúpite ho od 1 174 €. O pol roka novší Samsung je teda výrazne lacnejší a k dispozícii má polovicu viac interného úložiska. Niekomu takýto nákup môže dávať väčší zmysel.

Samsung Galaxy S23 Ultra má až 200 Mp fotoaparát a 100-násobný zoom

Samsung Galaxy S23 Ultra
Zdroj: Samsung

Obrovskou prednosťou Samsungu Galaxy S23 Ultra sú jeho špičkové fotoaparáty. Zadná 200 Mp širokouhlá šošovka s clonou f/1,7 poskytne neuveriteľne detailné zábery.

Smartfón má však k dispozícii aj ďalšie 10 Mp fotoaparáty, ktoré ponúkajú až 10-násobný optický a 100-násobný digitálny zoom (ide o kombináciu viacerých objektívov). Spolu s funkciami strojového učenia vám tieto objektívy vo vysokej kvalite zachytia aj ďaleké objekty, pri ktorých by iné zariadenia nemali šancu.

Do tretice nesmieme zabudnúť na 12 Mp ultraširokouhlý objektív, ktorého výstupy môžete zužitkovať napríklad pri tvorbe obsahu na sociálnych sieťach. Samozrejmosťou je aj optická stabilizácia obrazu či množstvo ďalších funkcií, ktoré zužitkuje amatér ale aj profesionál.

Výdrž batérie ako na iPhone

Samsung Galaxy S23 Ultra vs iPhone 14 Pro Max
Zdroj: YouTube / Booredatwork.com (screenshot / úprava redakcie)

Pri Samsungu Galaxy S23 Ultra urobil výrobca veľký posun vpred aj v oblasti výdrže batérie. Telefón má až 5000 mAh akumulátor, vďaka ktorému je jeho výdrž skoro rovnaká, ako pri iPhone 14 Pro Max – čo potvrdili aj nedávne testy.

Prečítajte si tiež  Nothing Phone (1) je skvelá alternatíva pre iPhone SE. V zľave ho kúpite ešte lacnejšie

Do značnej miery tomu dopomáha aj spomínaný procesor Snapdragon 8 Gen 2, ktorý si spoločnosť Samsung špeciálne modifikovala.

Telefón podporuje štandardné 45 W rýchle nabíjanie, 15 W bezdrôtové nabíjanie a dokonca aj 4,5 W reverzné nabíjanie.

Z pohľadu Apple používateľa teda môže ísť o atraktívnu alternatívu, ktorá sa vďaka zníženým cenám v súčasnosti oplatí. Samozrejme ale nenabádame nikoho, aby menil Apple za Samsung. Obe značky majú svoje pre aj proti. Ak sa vám ale javí aktuálna ponuka ako výhodná, prečo to nevyskúšať.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -