Spoločnosť Apple sa dlhodobo snaží vyrábať tie najlepšie zariadenia na svete, ktoré jej zákazníci doslova milujú. A hoci sa to firme doposiaľ darilo, v roku 2024 zažila tvrdú porážku priamo od svojho najväčšieho konkurenta. Ako informuje portál 9to5mac, juhokórejský Samsung Galaxy S24 prekonal iPhone 15 z hľadiska spokojnosti zákazníkov. Za týmto zistením stojí analýza spoločnosti PerfectRec.

Spomínaná firma vytvorila prieskum, v rámci ktorého zhromaždila hodnotenia zariadení od používateľov zo služby Google. Práve v poslednom období zaznamenal Samsung pozoruhodný posun smerom nahor. Nutné je spomenúť, že metodika spoločnosti PerfectRec je veľmi špecifická, nakoľko sa zameriava na podiel najvyšších 5 hviezdičkových recenzií (z 5 hviezdičiek). To podľa odborníkov ponúka slušné meradlo celkovej spokojnosti zákazníkov so svojim výrobkom. 

Odsledované štatistiky odhalili pokles úrovne spokojnosti s posledným iPhonom 15 Pro / 15 Pro Max, čo bolo dokonca citeľné aj v porovnaní s dostupnejším iPhonom 15 / 15 Plus. Viac sme sa tomu venovali v samostatnom článku. Naopak, ľudia, ktorí si zaobstarali posledný Samsung Galaxy S24 Ultra si svoju voľbu nevedia vynachváliť.

iPhone vs Samsung spokojnosť
Zdroj: perfectrec (snímka obrazovky)

Tento smartfón si vďaka tomu dokázal získať množstvo päťhviezdičkových hodnotení až na úrovni 88 %. Najdostupnejšiemu modelu Galaxy S24 sa dokonca podarilo dosiahnuť až 91 % a jeho drahšiemu bračekovi Galaxy S24 Plus stále perfektných 84 %.

Ak by sme si to mali porovnať, každý iPhone z minuloročnej série za Samsungom zaostáva. Tak napríklad najdostupnejší iPhone 15 dosiahol v celkovom hodnotení iba 76 %, iPhone 15 Plus 77 % a vlajková loď ponuky iPhone 15 Pro Max dokonca pomerne mizerných 73 %.

Je tu jedno „ALE“

iPhone vs Samsung spokojnosť
Zdroj: perfectrec (snímka obrazovky)

Hoci tento výsledok nie je pre spoločnosť Apple vôbec uspokojivý, ešte stále tu nie je priestor na vytváranie unáhlených záverov. Samsung v súboji spokojnosti z dlhodobého hľadiska totiž vždy dosahoval oveľa horšie výsledky, ako dnes a určite sa v roku 2024 nestal žiaden zázrak.

samsung spokojnosť
Zdroj: perfectrec (snímka obrazovky)

Iste, výrobca mohol urobiť toto zariadenie lepším, no dôležité je hlavne to, že do predaja vstúpilo len v januári tohto roka, zatiaľ čo séria iPhone 15 je k dispozícii už od septembra 2023.

Dá sa teda predpokladať, že percento spokojnosti bude postupom času klesať, no zároveň sa nedá vylúčiť, že sa stále udrží na veľmi vysokej úrovni, s ktorou bude Samsung schopný prekonať Apple. To je pre cupertinskú spoločnosť pomerne alarmujúca situácia.

Firma by nemala zaspať na vavrínoch, ale naopak by sa mala v najbližších mesiacoch snažiť, aby všetko po septembrovej premiére iPhonu 16 zmenila. Nechajme sa prekvapiť, či sa jej to podarí.

Prečítajte si tiež  Hlava Putina ako reproduktor? Must have jak oči!

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -