Jedna z najväčších technologických spoločnosti na svete sa v súčasnosti vo veľkom pripravuje na to, ako svetu odhalí svoj nový smartfón, ktorý by mal byť najväčším konkurentom pre iPhone 15. Samsung predstaví sériu Galaxy S24 skôr, ako je to bežné. Vďaka dnešnému úniku presne vieme, ako bude vyzerať vlajkový model.

Známy leaker Ice Universe prezdieľal na svojom X (Twitter) profile príspevok od používateľa Davida Martina, ktorý celému svetu ukázal fotografie, na ktorých sa nachádza doposiaľ tajný Samsung Galaxy S24 Ultra. Aj keď je premiéra naplánovaná na druhú polovicu januára, testovacie prototypy už môžu mať k dispozícii niektorí zamestnanci spoločnosti Samsung, prípadne telekomunikační operátori. Aj to je dôvod, prečo Ice Universe vo svojom príspevku potvrdil, že zariadenie je pravé.

Hoci ku záberom neboli zverejnené žiadne bližšie informácie, pokiaľ si ich pozriete do detailu, uvidíte na nich zapnutý displej a samotný smartfón vyzerá byť spracovaný tak, že nemáte pocit, že by išlo o lacnú čínsku maketu. Práve naopak.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Hoci vyzerá podobne, ako Galaxy s23 Ultra nejaké zmeny tu sú 

Martin vo svojom príspevku zdôrazňuje, že Samsung Galaxy S24 Ultra prinesie v porovnaní s predchádzajúcimi generáciami jednu zásadnú zmenu a tá sa bude týkať displeja. Nová vlajková loď totiž už nemá mierne zaoblenie na okrajoch.

Toto rozhodnutie je pomerne zábavné, nakoľko Samsung týmto spôsobom ide v šľapajách plochého dizajnu, ktorý spoločnosť Apple zaviedla v roku 2020 a opustila ho v septembri, keď predstavila iPhone 15.

Hoci to nie je na prvý pohľad zreteľné, keď sa na novinky pozriete bližšie, prípadne si ich chytíte do ruky, všimnete si, že sú jemne zaoblené, vďaka čomu sú aj príjemnejšie na používanie.

Na druhej strane, zaoblené hrany na displejoch majú aj svoje nevýhody. Jednou je napríklad fakt, že sú v prípade pádu na zem potencionálne náchylnejšie na rozbitie. Rovnako je pri nich náročnejší servis a ľudia sa často sťažujú, že na nich zle držia ochranné sklíčka.

Pozorné oko si tiež na fotografiách všimne rám, ktorý je podľa všetkého titánový a nie hliníkový. Samsung sa v tomto smere pravdepodobne opäť inšpiroval spoločnosťou Apple, ktorá po prvýkrát použila titán v iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré boli predstavené pred pár mesiacmi.

Prečítajte si tiež  Amazfit GTR 4 kúpite neuveriteľne lacno: Fenomenálne hodinky si Slováci pochvaľujú

Uvidíme teda, aká bude nová vlajková loď z Južnej Kórei a v čom sa bude snažiť osloviť nových zákazníkov. Samsung nedávno predstavil svoju generatívnu umelú inteligenciu Gauss, ktorá by mala byť súčasťou smartfónov zo série Galaxy S24. Pred Apple má teda v tomto smere náskok…

Loopi
REKLAMA

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -