Aj keď sú skladacie smartfóny na trhu už pekných pár rokov, spoločnosť Apple túto technológiu ešte nepoužila v žiadnom iPhone a žiaľ to vyzerá tak, že sa toho ani skoro nedočkáme. Využíva to však konkurencia. Samsung Galaxy Z Fold5 môžete kúpiť v pomerne výraznej zľave a slušne na ňom ušetríte. Nemusí byť ani drahší, ako aktuálne čerstvo predstavený iPhone 15 Pro Max.

Samsung Galaxy Z Fold5 je prémiová skladačka, ktorá má k dispozícii jeden vonkajší 6,2″ AMOLED displej a druhý vnútorný (skladací) AMOLED displej s uhlopriečkou 7,6″ a rozlíšením 2176 × 1812. V oboch prípadoch ide o technológiu LTPO, vďaka ktorej je možné dosiahnuť obnovovaciu frekvenciu až na úrovni 120 Hz. My len doplníme, že vnútorná obrazovka je len o 0,3″ menšia, než tá, ktorú používal pôvodný iPad mini. Je to teda veľmi univerzálne riešenie, ktoré si obľúbi nejeden nový majiteľ.

Bežná cena, za ktorú sa predáva len mesiac starý Samsung Galaxy Z Fold5 je 1 899 €. Dobrou správou ale je, že sa dá kúpiť výrazne lacnejšie a po kliknutí na tento odkaz jeho cena štartuje na hranici 1 385 €, vďaka čomu na nákupe ušetríte viac ako 500 €. To je obrovský cenový rozdiel, vďaka ktorému Samsung Galaxy Z Fold5 podlieza aj iPhone 15 Pro Max, ktorý sa v základnej 256 GB verzii ponúka od 1 449 €.

Navyše si môžete vybrať hneď spomedzi viacerých predajcov, ktoré majú veľmi podobnú cenu. Nejde tak o jednu výnimočnú akciu.

Samsung Galaxy Z Fold5 poteší výkonom, fotoaparátmi aj výdržou batérie 

Samsung Galaxy Z Fold5
Zdroj: YouTube / zollotech

Samsung Galaxy Z Fold5 ponúka vysoko odolnú konštrukciu, ktorá je napriek skladacej technológii odolná voči vode, nakoľko spĺňa normu IPX8. Neodporúčame s ním síce skákať do bazéna, no ak vám náhodou niekde zmokne, alebo naň omylom vylejete pohár vody, je vysoká šanca, že sa mu vôbec nič nestane. A to je hlavné.

Čo sa týka výkonu, „pod kapotou“ sa nachádza procesor Snapdragon 8+ Gen 2 s 12 GB RAM, čo je aktuálne asi to najlepšie vo svete Androidov. Tento čip má veľmi slušný výkon CPU aj GPU a postará sa o plynulú prevádzku ešte veľa dlhých rokov. Nezapotí sa pri tom ani pri náročnejších hrách či úlohách.

Veľkým bonusom je tiež trojica kamier v zadnej časti. Hlavný snímač ponúka rozlíšenie 50 Mpx a clonu f/1.8. Pokaľ budete chcieť fotiť na ultraširokouhlý režim, spoľahnúť sa budete môcť na 12 Mpx snímač a teleobjektív s 10 Mpx rozlíšením ponúka 3x optický a až 30x digitálny zoom. To je slušný hardvér, za ktorý by sa nemusel hanbiť ani prémiový iPhone. Čo poviete?

Samozrejmosťou je pri Samsungu Galaxy Z Fold5 aj čítačka odtlačkov prstov, podpora rýchleho 25 W káblového nabíjania a 10 W bezdrôtového nabíjania či prítomnosť veľkého, až 4 400 mAh akumulátora, s ktorým zvládne smartfón fungovať celý deň na jedno nabitie. Viac si asi ani nemôžeme priať.

Samsung Galaxy Z Flip5 sa predáva lacnejšie, ako iPhone 15

Samsung Galaxy Z Flip5
Zdroj: YouTube / Tech Spurt / Dr Debox (úprava redakcie)

Pokiaľ nehľadáte taký drahý smartfón, akým je Samsung Galaxy Z Fold5, no chcete si vyskúšať skladačku, spoločnosť Samsung má pre vás ešte jednu možnosť. Oveľa dostupnejší Samsung Galaxy Z Flip5 ponúka dizajn skladacieho „V-éčka“, po otvorení v ňom nájdete 6,7″ AMOLED displej so 120 Hz obnovovaciu frekvenciu a z vonkajšej strany ho budete ovládať cez 3,4″ dotykový displej, ktorý je v tomto zariadení veľkým prínosom.

Vzadu síce nenájdete žiaden teleobjektív, no povedzme si na rovinu, že takýto hardvér veľa používateľov reálne nevyužije. Naopak však poteší procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 2 s 8 GB RAM či veľký 3 700 mAh akumulátor. No a cena? Tá je tiež poriadne nízka.

Zariadenie sa síce štandardne predáva za 1 199 €, avšak po kliknutí na tento odkaz ho môžete kúpiť už za 823 €. Ak si túto čiastku porovnáme s cenami, ktoré si spoločnosť Apple pýta za úplne nový iPhone 15 v základnej 6,1″ verzii, zistíme, že Samsung môžete mať o viac, ako 100 € lacnejšie, nakoľko smartfón z Cupertina štartuje na čiastke 949 €. Ak teda zvažujete nákup skladačky, toto je možno tá najschodnejšia cesta. Rozhodnutie, ale nechávame na vás.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -