Hoci počítače Mac s čipom M1 oficiálne podporujú len jeden externý displej, toto obmedzenie sa dá obísť. Spoločnosť Anker dnes vydala novú dokovaciu stanicu s USB-C, ktorá to dokáže. Hodí sa každému profesionálnemu používateľovi.

Dokovacia stanica Anker 563 USB-C obsahuje dva porty HDMI plus DisplayPort a využíva DisplayLink na prenos viacerých videosignálov cez jedno pripojenie.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Na strane druhej má však celý tento systém aj určité nedostatky. Keďže rozbočovač funguje cez jediný USB-C konektor, existujú obmedzenia šírky pásma, ktoré obmedzujú kvalitu pripojených displejov.

Ak chcete pridať jeden displej s rozlíšením 4K, môžete tak urobiť prostredníctvom jedného z portov HDMI, ale bude pracovať iba pri 30 Hz.

Druhý displej pripojený cez rozhranie HDMI alebo DisplayPort bude potom obmedzený na rozlíšenie 2K pri frekvencii 50 Hz alebo 60 Hz v závislosti od konfigurácie.

Hoci teda táto dokovacia stanica môže byť užotočným riešením na prácu, pri ktorej nepotrebujete vysoké rozlíšenie, používatelia by mali dopredu vedieť, ako presne funguje.

Množstvo portov a pomerne vysoká cenovka 

Zariadenie Anker 563 obsahuje niekoľko ďalších portov vrátane portu USB-C Power Delivery a dvojice portov USB 5 Gb/s: jeden USB-C s výkonom až 30 W a jeden USB-A s výkonom až 7,5 W.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Ďalšie dva porty USB-A 2.0 sú vhodné pre periférne zariadenia, ako sú myši a klávesnice, a k dispozícii je aj port Gigabit Ethernet a port AUX. Dokovacia stanica Anker 563 je k dispozícii na oficiálne webovej stránke výrobcu. Pokiaľ o ňu máte záujem, v USA štartuje jej cena na úrovni 249,99 $ (cca 230 €).

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -