Možno, že ste o ňom nikdy nepočuli, no takzvaný americký index spokojnosti, ktorý je známy aj pod skratkou ACSI, sa zameriava každý jeden rok na najlepšie smartfóny, ktoré sa predávajú v USA. Ako píše portál Androidauthority, konečne sú známe výsledky, ktoré boli zbierané v období od apríla 2022 do marca 2023.

Zatiaľ čo v predošlom období dosiahli Apple aj Samsung zhodné výsledky a na účet si pripísali po 80 bodov zo 100, podľa najnovších dotazníkov sa technologický gigant z Cupertina opäť dostal do vedenia. Treba však zdôrazniť, že len veľmi tesného.

Aby sme to upresnili, 15 881 zákazníkov, ktorí boli kontaktovaní náhode prostredníctvom e-mailovej adresy sa vyjadrilo, že sú so Samsungom spokojní na 80 bodov zo 100, vďaka čomu dosiahol juhokórejský gigant prakticky rovnaký výsledok, ako minulý rok.

Apple si ale prilepšilo a od zákazníkov dostalo až 81 bodov zo 100, čím Samsung porazilo. Povedzme si však na rovinu, že jeden bod v takomto porovnaní nepredstavuje takmer žiadny rozdiel.

Polepšila si aj spoločnosť Google

Zaujímavé je tiež to, ako dopadla spoločnosť Google. S jej produktami sú zákazníci spokojní menej a udelili jej 78 bodov zo 100. Aj tento technologický gigant si ale polepšil, nakoľko v predchádzajúcom období dosiahol skóre „iba“ 77 / 100 bodov.

Uvidíme, ako bude pokračovať vývoj spokojnosti zákazníkov v nasledujúcom období. Len nedávno bol totiž zverejnený prieskum, ktorý dokazuje, že ľudia sú podľa recenzií s aktuálnym iPhonom 14 oveľa menej spokojní, ako s predošlým iPhonom 13.


Aj tento článok sme vytvorili vďaka nášmu novému e-shopu Loopi.sk, kde si môžete zakúpiť kvalitné príslušenstvo pre svoj iPhone, Apple Watch, Mac alebo ďalšie zariadenia. Využite aj drobnú zľavu pri platbe cez Apple Pay.

Loopi Eco Case
Reklama

Rozdiel je to dokonca tak drastický, že podobný medziročný prepad dobrých recenzií spoločnosť Apple nezažila viac, ako desať rokov.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Ako som si zvykol na nové ovládanie iPhonu X?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -