Začiatkom týždňa sa verejnosť dozvedela, že spoločnosť Apple plánuje v iPhone 13 nasadiť podporu satelitných služieb, pomocou ktorých bude možné zo zariadenia komunikovať aj v situácii, keď práve nechytí mobilný signál. Táto inovácia zdá sa skutočne príde, no jej funkcionalita bude značne obmedzená.

Ako uvádza známy leaker Mark Gurman (presnosť 88,8 %) pre agentúru Bloomberg, novinka bude slúžiť predovšetkým na núdzovú komunikáciu a aj to môže byť zo začiatku k dispozícii len pre určité trhy alebo krajiny. Aktivuje sa len vo chvíli, keď zariadenie stratí mobilný signál.

Gurman zároveň dopĺňa, že spoločnosť Apple môže nasadiť svoju vlastnú skupinu satelitov na prenos údajov medzi zariadeniami (pravdepodobne len v rámci vlastnej platformy) avšak tento plán je v súčasnosti vzdialený ešte na niekoľko rokov.

Ako bude fungovať satelitné pripojenie cez iPhone 13? 

Ak ste sa tešili, že iPhone 13 bude fungovať ako satelitný telefón s tým, že z neho budete vedieť telefonovať kdekoľvek na svete, v skutočnosti to takto fungovať nemá. Je síce možné, že Apple to neskôr povolí, no nebude sa to diať teraz a ani v období niekoľkých nasledujúcich rokov.

Prečítajte si tiež  iPhone 13 exkluzívny únik: Pozrite sa na detaily, o ktorých sa zatiaľ nepísalo

Na záver Gurman konkretizoval, ako má asi vyzerať satelitná textová komunikácia cez aplikáciu správy. Po tom čo odošlete informáciu a nebude ju možné previesť po štandardnej sieti, na obrazovke sa vám zobrazí sivá bublina s textom. To by malo byť znamenie, že informácia prešla cez satelit ku prijímateľovi.

V súčasnosti to funguje tak, že po odoslaní štandardnej SMS je bublina zelená a po odoslaní iMessage zase modrá. Leaker bližšie nešpecifikoval, či sa takýmto spôsobom bude dať aj telefonovať, no naznačil, že je to možné. Nechajme sa teda prekvapiť.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tejto novinke myslíte vy. Tešíme sa na všetky vaše reakcie a názory!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -