Apple spôsobilo minulý rok obrovský ošiaľ a to nielen u svojich zákazníkov. O iPhone 12 prejavili bezprostredný záujem aj používatelia zariadení s operačným systémom Android. Ako sa však ukazuje, tento efekt sa v roku 2021 s blížiacim sa príchodom iPhonu 13 nezopakuje.

Spoločnosť SellCell uskutočnila prieskum, pomocou ktorého zistila, že súčasných majiteľov Androidov odrádza od plánov na nákup iPhonu 13 najmä neprítomnosť senzora otlačkov prstov Touch ID, čo nám už potvrdilo viacero leakerov. Obavy tiež vznikajú v súvislosťou s novou funkciou určenou na ochranu detí.

- Reklama -

Prieskum sa pýtal 5 000 majiteľov Android smartfónov v USA, ktorý mali 18 a viac rokov. Výsledok ukázal, že 18,3 % z nich by zvážilo nákup iPhonu 13, pričom v roku 2020 (pri iPhone 12) o prechode uvažovalo až 33,1 % opýtaných. To je obrovský rozdiel.

Zaujímavé štatistiky o záujme o iPhone 13

iPhone 13Najväčším lákadlom na iPhone 13 ostáva špičková softvérová podpora (uviedlo až 51,4 % zúčastnených). Ďalej je to perfektný ekosystém produktov (uviedlo 23,8 % zúčastnených) a na záver funkcie lepšieho zabezpečenia súkromia (uviedlo 11,4 % zúčastnených).

Až pre 31,9 % používateľov bude zásadným obmedzením neprítomnosť senzoru odtlačku prsta Touch ID v displeji tak, ako to bolo avizované dávnejšie. V tomto bode ale treba dodať, že Apple problém s rúškami vyrieši iným spôsobom a to pomocou vylepšenia technológie Face ID. Žiadna maska ani okuliare by tak už nemuseli byť problémom.

Za zmienku stojí aj 16,7 % ľudí, ktorým vadí určitá obmedzenosť operačného systému iOS v porovnaní s Androidom a 12,1 % ľudí, ktorým sa skrátka nepáči dizajn alebo hardvér iPhonu.

Z 18,3 % používateľov Androidu, ktorý majú záujem o iPhone 13 si v súčasnosti plánuje kúpiť aj Apple Watch Series 7 iba 14,7 % z nich. Ako je to u vás?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -