Je nespochybniteľným faktom, že spoločnosť Apple pracuje na skladacom iPhone. Naznačujú to správy od analytikov, leakerov, z dodávateľských reťazcov a takisto patentových úradov. A aj napriek tomu, že v praxi by šlo o zaujímavý produkt, spoločnosť Apple je s jeho predstavením veľmi opatrná.

Dôvodom je najmä technológia skladacieho mechanizmu a samotného ohybného displeja. Problémy spôsobuje najmä ich odolnosť, ktorá je podstatne nižšia v porovnaní s tradičnou koncepciou smartfónov. V hre je teda aj možnosť, že Apple takéto zariadenie nikdy nepredstaví, hoci samotné odvetvie skladacích zariadení podrobne skúma. Nechajme sa prekvapiť.

- Reklama -

Teraz si však môžete pozrieť zaujímavý koncept, ktorý zobrazuje takzvaný iPhone 14 Flip. Jeho dizajn je veľmi elegantný a tenký a zároveň pripomína riešenie od spoločnosti Samsung.

Vzadu sú tri šošovky fotoaparátu, LED dióda a LiDAR skener, no po ich boku si môžete všimnúť aj malý displej s aktuálnymi informáciami o čase, dátume či stave batérie alebo signálu. To je celkom užitočná drobnosť.

Procesor M1 v iPhone? 

Autori konceptu vo videu na konci článku uvádzajú, že smartfón je poháňaný čipom M1, ktorý dnes nenájdeme iba v MacBookoch ale aj v iPadoch. Toto sa nám síce zdá vzhľadom na celkové rozmery trochu trúfalé, no prečo nie. Veď ide o koncept.

Ak by spoločnosť Apple predstavila niečo podobné, pravdepodobne by išlo o veľkú revolúciu, ktorá by sa ale líšila od riešení konkurenčných spoločností. Dajte nám vedieť do komentára, čo si myslíte o myšlienke skladacieho iPhonu vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a reakcie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.