Je nespochybniteľným faktom, že spoločnosť Apple pracuje na skladacom iPhone. Naznačujú to správy od analytikov, leakerov, z dodávateľských reťazcov a takisto patentových úradov. A aj napriek tomu, že v praxi by šlo o zaujímavý produkt, spoločnosť Apple je s jeho predstavením veľmi opatrná.

Dôvodom je najmä technológia skladacieho mechanizmu a samotného ohybného displeja. Problémy spôsobuje najmä ich odolnosť, ktorá je podstatne nižšia v porovnaní s tradičnou koncepciou smartfónov. V hre je teda aj možnosť, že Apple takéto zariadenie nikdy nepredstaví, hoci samotné odvetvie skladacích zariadení podrobne skúma. Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Teraz si však môžete pozrieť zaujímavý koncept, ktorý zobrazuje takzvaný iPhone 14 Flip. Jeho dizajn je veľmi elegantný a tenký a zároveň pripomína riešenie od spoločnosti Samsung.

Vzadu sú tri šošovky fotoaparátu, LED dióda a LiDAR skener, no po ich boku si môžete všimnúť aj malý displej s aktuálnymi informáciami o čase, dátume či stave batérie alebo signálu. To je celkom užitočná drobnosť.

Procesor M1 v iPhone? 

Autori konceptu vo videu na konci článku uvádzajú, že smartfón je poháňaný čipom M1, ktorý dnes nenájdeme iba v MacBookoch ale aj v iPadoch. Toto sa nám síce zdá vzhľadom na celkové rozmery trochu trúfalé, no prečo nie. Veď ide o koncept.

Ak by spoločnosť Apple predstavila niečo podobné, pravdepodobne by išlo o veľkú revolúciu, ktorá by sa ale líšila od riešení konkurenčných spoločností. Dajte nám vedieť do komentára, čo si myslíte o myšlienke skladacieho iPhonu vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a reakcie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.