Hovorí sa, že spoločnosť Apple v roku 2025 predstaví svoj prvý skladací iPhone. Toto zariadenie by sa malo stať napriek vysokej cene okamžitým predajným hitom. Portál 9to5mac teraz zverejnil správu, v ktorej naznačuje, že Apple môže výrazne spolarizovať tento segment zariadení. Nebude to ale hneď.

Ako sme už viackrát spomínali, spoločnosť Apple sa so skladacími zariadeniami nikam neponáhľa, no nie sú jej ľahostajné, nakoľko ich potajomky skúma. Firma však volí taktiku, v rámci ktorej si pohodlne sadla do kresla a sleduje, aké chyby robia ostatní výrobcovia. Akonáhle bude presvedčená o tom, že na skladací iPhone je ten správny čas a technológia je dostatočne vyspelá na to, aby sa na ňu dalo spoľahnúť, príde s ňou na trh.

Podľa najnovších odhadov analytika Rossa Younga, ktorý sa špecializuje na displeje a vo svojom obore je veľmi presný, by spoločnosť Apple mohla predstaviť prvý skladací iPhone v roku 2025. Pôvodne sa dokonca hovorilo, že by mohol prísť už v roku 2023, no to sa samozrejme nestane.

Skladací iPhone spôsobí nákupný ošiaľ 

iPhone Flip so skladacím displejom
Zdroj: YouTube / 4RMD (snímka obrazovky)

Podľa odhadov by mohol tento typ zariadenia z dielne spoločnosti Apple do roku 2027 zvýšiť segment skladacích smartfónov až o 100 miliónov dolárov ročne.

Podľa výskumnej spoločnosti Counterpoint budú tvoriť „skladačky“ v roku 2025 až 21 % všetkých predajov prémiových smartfónov a do roku 2027 to bude až 39 %. Hovoríme o zariadeniach, ktoré sú drahšie než 600 $ (cca 544 € bez DPH).

Podľa Counterpoint zostane najväčším hráčom v tejto oblasti juhokórejský Samsung, pretože bude mať k dispozícii široké portfólio skladacích smartfónov a nie iba jeden model, ako Apple.

Dajte nám vedieť do komentára, aký máte názor na skladačky vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Reklama
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  MacBook Air M1 je teraz extrémne lacný. Takáto ponuka sa neodmieta
Môže ťa zaujímať
- Reklama -