Azda najväčším problémom súčasných elektromobilov je ich cena, nakoľko akumulátory, ktoré sú ukryté v ich podlahách sú relatívne drahé. Ako, ale informuje portál Electrek, americká automobilka Tesla to chce zvrátiť a svoj nový dostupný model ponúkne aj Slovákom, pretože sa má vyrábať v berlínskej Gigafactory. Jeho najväčšou devízou bude cena, ktorá má štartovať na hranici 25 000 €.

Novinka bude schádzať z výrobných liniek po boku známeho SUV modelu Y, pričom ešte v marci Tesla predstavila nový systém výroby svojich elektromobilov, o ktorom tvrdí jej generálny riaditeľ Elon Musk, že bude rýchlejší, oveľa efektívnejší a v konečnom dôsledku vďaka nemu bude možné produkovať dostupnejšie vozidlá.

Názov tohto procesu je „Unboxed Process“ a jeho hlavnou myšlienkou je to, že Tesla bude pracovať na samostatných častiach automobilu individuálne a spájať ich bude až pri premyslenej finálnej montáži.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Nový proces sa líši od tradičných výrobných postupov tým, že sa pri ňom nemusí pohybovať celá karoséria po linke až po konečnú montáž. Pracovníci jednoducho na svojich stanoviskách sfinalizujú jednotlivé súčasti a tie sa na konci spoja ako „lego“.

Na zavedení systému do praxe sa už tvrdo pracuje 

Práve tento systém má byť kľúčový pri výrobe budúcich modelov Tesla, medzi ktorými má byť aj najdostupnejšie menšie elektrické auto.

Rovnako tak by sa týmto systémom malo vyrábať aj pripravované robotaxi, ktoré je od základov navrhnuté na plne autonómnu jazdu. Tesla v ňom aplikuje svoje skúsenosti a technológie, ktoré sa jej podarilo nadobudnúť pri vývoji autopilota.

Pôvodne sa mal nový výrobný proces po prvýkrát objaviť v Gigafactory Mexico no keďže sa práce na tejto linke oneskorili, automobilka prezradila, že sa najskôr zamerá na Gigafactory Texas.

V továrni sa už v týchto chvíľach majú inštalovať niektoré nové výrobné zariadenia určené na Unboxed Process. Rovnako sa však s nimi v blízkej budúcnosti stretneme aj v Gigafactory Berlin.

To, že nemecký závod postaví nové lacnejšie vozidlo uviedol Elon Musk na nedávnom stretnutí s pracovníkmi Gigafactory Berlin, o čom informoval Reuters.

Práve tu vraj konkretizoval, že tento elektromobil bude stáť cca 25 000 €, vďaka čomu bude veľmi dostupný pre oveľa viac potencionálnych záujemcov. Nechajme sa teda prekvapiť, ako to dopadne.

Prečítajte si tiež  Musk sa opäť predviedol: Spoločnosti Apple a ďalším inzerentom venoval spŕšku nadávok
Loopi
REKLAMA

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -