Automobilka Tesla je dnes najväčším výrobcom elektromobilov na svete. Už pred siedmymi rokmi bol predstavený dostupnejší Model 3, ktorý zaznamenal obrovský úspech. Teraz sa chytá jeho facelift, ktorý si môžete pozrieť tu. Výrobca však pripravuje ešte jedno prekvapenie, ktoré poteší aj Slovákov.

Ako píše Teslarati, automobilka začala viesť koncom mesiaca rozhovory s indickou vládou o tom, že v krajine postaví úplne novú továreň na svoje vozidlá. Cieľom by mala byť výroba elektromobilu, ktorého obstarávacia cena neprekročí hranicu 24 000 $ a teda zhruba 21 780 € bez DPH. Pokiaľ by sa podarilo uviesť takýto elektromobil od Tesly na trh, pre konkurenciu by to bola tvrdá rana.

Tesla má v Indii za sebou dlhú históriu rokovaní, ktorá sa týka nového závodu. Obe strany súhlasili na väčšine podmienok, avšak našli sa tu drobné detaily a nezrovnalosti, kvôli ktorým sa rokovania zásadne predĺžili. Poväčšine sa týkali problémov s vysokými dovoznými clami.

Tesla do 25 000 € 

Tesla Model 2
Zdroj: Tesla

Ako píše Reuters, zástupcovia Tesly by sa v týchto dňoch mali stretnúť s indickým ministrom obchodu, aby prediskutovali výstavbu továrne v krajine. Ako sme už uviedli vyššie, tá by sa mala zaoberať výrobou vozidla do 24 000 $, ktoré by bolo určené pre miestny trh, ale aj na export.

A aj keď je pravda, že na Slovensku by sme za toto vozidlo určite zaplatili okolo 25 000 € s DPH a ďalšími poplatkami, pokiaľ by bolo dostatočne veľké, zaujímavo vybavené a ponúkalo by primeraný dojazd, mohlo by ísť o veľmi lákavú ponuku.

Veď za podobné peniaze sa dnes predáva dobré vybavená Škoda Fabia s výkonom 81 kW a automatickou prevodovkou.

Automobilka Tesla dnes prevádzkuje svoje továrne vo Fremonte v Kalifornii, v Texaskom Austine, v Šanghaji v Číne a Brandenburgu v Nemecku. Rovnako má závod v Buffale v New Yorku, kde vyrába kompresory a energetické produkty a ďalšia výstavba by mala pokračovať v Mexiku.

Reklama
Reklama

Dajte nám vedieť do komentára, či by ste si lacný elektromobil od Tesly boli ochotní kúpiť aj vy. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Neuveriteľný papaláš: Politik vypustil celú vodnú nádrž, aby našiel svoj telefón
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here