Pre niekoho možno nepodstatná informácia a pre mnohých absolútne kľúčová správa. Je veľa používateľov, ktorí prechádzajú na nový iPhone SE 2. generácie práve z modelu 7. Ak si zakúpili drahý nabíjací obal, Smart Battery Case, môžu ho používať aj naďalej, novinka ho podporuje aj keď to Apple oficiálne neuvádza. Má to však jedno “ale”…

Starší Smart Battery Case a iPhone 7

Pred pár dňami sme vám poskytli informáciu, že iPhone SE 2. generácie bude plne kompatibilný s krytmi a obalmi, ktoré ste mohli používať na iPhone 7 alebo iPhone 8. Čo sa týka nabíjacieho obalu, tak automaticky bolo jasné, že váš nový iPhone SE 2020 nasadíte aj do Smart Battery Case, ktorý bol pôvodne určený pre model “sedem” z roku 2016. Napriek tomu tu však existovali isté pochybnosti, či bude celá sústava fungovať a nabíjať spoľahlivo.

- Reklama -

Apple na svojich stránkach udáva, že iPhone SE 2. generácie je kompatibilný len so Smart Battery Case, ktorý bol pôvodne určený pre iPhone 8. Dnešné správy však potvrdzujú funkčnosť so starším príslušenstvom. Ak si teda kúpite jablkovú novinku a niekde v šuflíku sa vám povaľuje nabíjací obal z predaného iPhonu 7, môžete ho veselo používať ďalej. Všetko funguje presne tak, ako fungovať má. Napriek skvelej správe sa tu objavilo jedno “ale”, ktoré vás však možno trápiť nebude.

iPhone 7 prišiel na trh ešte bez bezdrôtového nabíjania. Apple túto technológiu predstavilo až u jeho nástupcu. Inými slovami, ak budete chcieť nový dostupný model nabíjať bez kábla, bude nutné púzdro zložiť a telefón naň položiť bez neho. Ak však tento spôsob dopĺňania energie nepreferujete a nepoužívate, môžete si veselo užívať zväčšenej kapacity batérie!

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here