Spoločnosť Apple urobila tento rok zásadný krok, keď najnovšiu aktualizáciu iOS 16 neponúkla hneď dvom generáciám iPhonom. Na samotnom konci podpory sa teda ocitli iPhone 8, iPhone 8 Plus a iPhone X z roku 2017, ktoré sú okresané o niektoré nové funkcie. O tom, že vás to však nemusí trápiť sa viac dočítate v tomto článku.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Pokiaľ vlastníte jeden z vyššie vymenovaných modelov, určite vás bude zaujímať, ako na ňom funguje nový operačný systém. Bližšie sa na to pozrel vďaka prvej vývojárskej beta verzii youtuber Simple Alpaca, ktorý ukázal všetky jeho detaily na malej 4,7″ obrazovke základného iPhonu 8.

Ako môžete vidieť sami, k dispozícii sú takmer všetky zásadné funkcie, ktoré sa týkajú úpravy používateľského rozhrania. Na uzamknutej ploche si teda budete môcť vylepšovať dizajn hodín či pridávať widgety.

Tie však budú dávať väčší zmysel najmä v septembri 2022, keď príde na trh iPhone 14 Pro s Always-on displejom.

Ide len o beta verziu, treba to brať do úvahy 

Upozorňujeme tiež, že hoci sa v niektorých častiach videa môže zdať, že iOS 16 nefunguje úplne dokonalo, stále sa jedná len o prvú beta verziu určenú vývojárom.

Systém v tomto štádiu testovania nebýva príliš stabilný a často seká, objavujú sa v ňom chyby či dochádza k rýchlejšiemu vybíjaniu batérie. Priame porovnanie rýchlosti iOS 16 beta 1 vs iPhone 15 nájdete tu.

Pokiaľ vlastníte iPhone 8, iPhone 8 Plus alebo iPhone X s čipom A11 Bionic, nezabudnite nám do komentára napísať, či sa chystáte na update na iOS 16, alebo radšej zostanete verní pôvodnej verzií systému (ak si vyberiete druhú možnosť, nezabudnite doplniť vašu aktuálnu zostavu iOS). Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.