Úniky informácií z pozadia spoločnosti Apple nie sú žiadnou novinkou. Veď len v rámci redakcie svetapple.sk ich mapujeme už osem rokov. Ako sme sa mohli presvedčiť minulý rok pri Apple Watch, nie všetky informácie sú ale na 100 % pravdivé a novinárskej kačici občas naletí celý svet. Presne tak to bolo aj s týmto prototypom iPhonu X z roku 2017.

Na internete sa v jednom momente objavili fotografie zariadenia, ktoré malo úplne iný dizajn než všetky doterajšie iPhony. Dvojitá šošovka fotoaparátu bola napríklad situovaná vertikálne a nie horizontálne a čo je hlavné, pod zadným logom sa vyskytoval kruhový výrez.

Nakoľko sa v tej dobe už vedelo, že iPhone dostane edge-to-edge displej, leakeri a anylici ti mysleli, že výrez bude slúžiť pre tlačidlo Domov a senzor Touch ID. To sa ale nestalo.

Apple v roku 2017 predstavilo iPhone X s úplne novým dizajnom a ovládaním s gestami. Odomykanie prebiehalo za pomoci autentifikačnej technológie, ktorá bola schopná naskenovať našu tvár. Tento nápad sa rýchlo uchytil a udržal sa v podstate až dodnes. Veď Face ID už dokáže identifikovať majiteľa aj keď má rúško na tvári.

Stálo za únikom toho „iPhonu X“ priamo Apple? 

Vo vzduchu však stále visela otázka, čo za zariadenie sa nachádza na fotkách z úniku. Jeho pôvodcom bol totiž Ben Geskin, ktorý je považovaný za vcelku spoľahlivý zdroj informácií, ktorý si dáva záležať na svojom renomé.

A nakoľko väčšina podobných únikov nepochádza priamo z Apple ale z jeho dodávateľských reťazcov, je dosť možné, že za týmto jedným stála samotná „jablkový“ spoločnosť. Všetko stačilo len dobre naaranžovať.

Veď tieto fotografie obleteli v priebehu niekoľkých hodín celý svet a dostali sa snáď do každého väčšieho média, zaoberajúceho sa technológiami. Inými slovami to bol marketing zadarmo, ktorým mohlo Apple nalákať ľudí na nový dizajn. Zároveň firma nemusela odkrývať tú najväčšiu inováciu iPhonu X a tak používateľov prekvapila. Stačilo využiť prepracovaný dizajn s Touch ID v zadnej časti a o zvyšok sa postarala komunita.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

Dajte nám vedieť do komentára, či by ste si kúpili iPhone X, keby mal pod zadným logom tlačidlo Domov s Touch ID. Veríme, že takýto „lacný“ krok by veľa zákazníkov Apple možno až sklamal. Našťastie sa ale nikdy nestal realitou.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here