Spoločnosť Apple už síce používa titán pri svojich produktoch, no zatiaľ sa s ním stretávame len pri inteligentných hodinkách Apple Watch. Na pripravovanom evente Wonderlust by sa však mal vôbec po prvýkrát v histórii odprezentovať aj titánový iPhone 15. Týkať sa to bude výhradne drahších modelov Pro, ktoré budú plné technických inovácií.

Nový materiál tu bude hneď z niekoľkých dôvodov. V prvom rade obsahuje extrémnu pevnosť, vďaka čomu sa stane zariadenie ešte odolnejšie, než doposiaľ pri použití nehrdzavejúcej ocele alebo hliníka. V druhom rade to prispeje ku celkovému zníženiu hmotnosti, čo zákazníci ocenia najmä pri najväčšom 6,7″ iPhone 15 Pro Max, ktorý má byť naľahšou vlajkovou loďou za posledných 5 rokov.

Na záver je tiež použitie titánu výhodné aj z marketingového hľadiska. Tento materiál skrátka priláka viac zákazníkov a Apple bude mať väčšiu šancu na to, aby sa iPhone 15 Pro predával, ako teplé rožky.

Takéto bude mať zloženie titán v iPhone 15

iPhone 15
Zdroj: Macrumors

Aké bude mať však titán zloženie? Na túto otázku zatiaľ nikto presne neodpovedal, no vzhľadom na to, že Apple už titán používa, nie je to také náročné zistiť. Pri Apple Watch sa totiž stretávame so zliatinou triedy 5, ktorá kombinuje 90 % titánu, 6 % hliníka a 4 % vanádu. Presne toto by malo prísť aj v iPhone 15 Pro / 15 Pro Max.

Pre tých čo nevedia, práve toto je najbežnejšia a najčastejšie používaná trieda titánu v priemysle, pričom ponúka len pozitívne vlastnosti. Titán triedy 5 si zachováva stále veľmi dobré vlastnosti v oblasti odolnosti a nízkej váhy a celá zliatina je dokonca pevnejšia, ako tradičný nelegovaný titán.

Zákazníci sa teda môžu tešiť na perfektné vlastnosti, ktoré budú pri celkovom komforte využívania iPhonu 15 Pro príjemným bonusom. Platí to najmä o nižšej celkovej hmotnosti!

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  V Tesle možno predbehli Apple!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -